De beste Belgische krantenkoppen, elke minuut geupdate.

Israëlische minister: “Artsen moeten recht hebben om homoseksuele patiënten te weigeren”

Het Belang van Limburg

27/12/2022 - 08:48

De Israëlische minister Orit Strook is van mening dat dokters het recht moeten hebben om homoseksuele patiënten te weigeren te behandelen. Haar uitlatingen doen de vrees toenemen dat de nieuwe ultrarechtse Israëlische regering van Benjamin Netanyahu een bedreiging is voor rechten van de Israëlische holebigemeenschap.


LEES VOLLEDIG ARTIKEL OP HET BELANG VAN LIMBURG

Gerelateerde krantenkoppen:

  1. Nieuwe minister wekt woede in Israël met homofobe uitspraak: “Artsen zouden homoseksuele patiënten mogen weigeren” (26/12/2022 - Het Laatste Nieuws)
    “Israëlische artsen zouden de behandeling van LGBTQ-patiënten mogen weigeren om religieuze redenen.” Dat zei Orit Strook, een minister in de nieuwe Israëlische regering van Benjamin Netanyahu. Volgens de Britse krant ‘The Guardian’ wordt haar uitspraak streng veroordeeld, maar wakkert de vrees voor een ongekende bedreiging van de homorechten in Israël verder aan.
    [naar artikel]
  2. Israëlische politica onder vuur na suggestie dat dokters holebi’s kunnen weigeren (26/12/2022 - Het Belang van Limburg)
    De vrees dat de uiterst rechtse regering die donderdag aan de macht komt in Israël een wel erg conservatief beleid gaat voeren, wordt met de dag groter in het land. Zeker na nieuwe uitspraken van een minister in wording. Die suggereerde dat dokters gerust patiënten kunnen weigeren als die niet hetero zijn.
    [naar artikel]
  3. “Shireen Abu Akleh werd gedood door een kogel van Israëlische troepen” (24/06/2022 - Het Laatste Nieuws)
    “Alle informatie die wij hebben verzameld - ook van het Israëlische leger en de Palestijnse procureur - bevestigt dat de schoten die mevrouw Abu Akleh hebben gedood en haar collega Ali Sammoudi hebben verwond, afkomstig zijn van de Israëlische veiligheidstroepen en niet van gewapende Palestijnen zoals de Israëlische autoriteiten eerder hadden beweerd”, zo zei VN-woordvoerder Ravina Shamdasani.
    [naar artikel]
  4. Onderzoek in Roemenië naar artsen die hartimplantaten uit doden halen en in nieuwe patiënten inplanten (19/02/2023 - VRT NWS)
    In Roemenië loopt een onderzoek naar artsen die hartimplantaten illegaal zouden hebben hergebruikt. De artsen zouden die onder meer uit lichamen van overleden patiënten hebben gehaald om die in andere patiënten weer in te planten, zonder hun medeweten.
    [naar artikel]
  5. 400 Israëlische kolonisten bestormen Palestijns stadje met de zegen van de minister (28/02/2023 - Het Belang van Limburg)
    De stormloop van vierhonderd Israëlische kolonisten op het Palestijnse stadje Hawara zet de Israëlische politiek op stelten. De extreemrechtse coalitiegenoten van premier Netanyahu zeggen “erg opgezet” te zijn met het geweld.
    [naar artikel]
  6. Palestijn door Israëlische troepen gedood op Westelijke Jordaanoever (03/02/2023 - Het Belang van Limburg)
    Israëlische militairen hebben vrijdag een Palestijn doodgeschoten bij Nabloes, op de bezette Westelijke Jordaanoever, zo heeft het Palestijnse ministerie van Gezondheid meegedeeld. Het Israëlische leger zei van zijn kant dat het een ongewapende “verdachte”“ met een kogel had “geraakt”.
    [naar artikel]
  7. Minister Kitir mag Gaza niet binnen (10/05/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Minister van Ontwikkelingssamenwerking Meryame Kitir (Vooruit) zou normaal morgen een bezoek brengen aan Gaza, maar dat gaat niet door. De Israëlische autoriteiten weigeren toestemming te verlenen om het Palestijnse gebied binnen te gaan. “De Israëlische autoriteiten hebben laten verstaan dat ze op dit moment geen politieke bezoeken toelaten in Gaza”, aldus de woordvoerder van de minister.
    [naar artikel]
  8. Israëlische minister kan klimaattop in Glasgow niet bijwonen omdat ze in rolstoel zit (02/11/2021 - Het Laatste Nieuws)
    Karine Elharrar, de Israëlische minister van Energie, kon maandag niet aanwezig zijn op de klimaattop ‘COP26' in de Schotse stad Glasgow omdat die niet voldoende toegankelijk was voor rolstoelpatiënten. Zo lijdt de minister aan een spierziekte en zit ze daarom in een rolstoel. Een verantwoordelijke binnen de delegatie van de Israëlische premier Naftali Bennett diende naar aanleiding van het voorval een klacht in tegen de organisatoren van de top.
    [naar artikel]
  9. 10 procent van de patiënten op de spoeddiensten is daar beland door alcoholmisbruik (22/12/2022 - VRT NWS)
    Tien procent van de patiënten die worden binnengebracht op de spoeddiensten, lijden onder een of andere vorm van alcoholmisbruik. Dat blijkt uit cijfers van het Universitair Ziekenhuis in Gent. “Terzake” verbleef er 36 uur lang op de spoeddienst en sprak met artsen, verpleegkundigen, veiligheidsdiensten en patiënten. “De maatschappelijke kost van alcoholmisbruik is enorm groot.”
    [naar artikel]
  10. Minister Meryame Kitir mag Gaza niet binnen (10/05/2022 - Het Belang van Limburg)
    Minister van Ontwikkelingssamenwerking Meryame Kitir (Vooruit) zou normaal woensdag een bezoek brengen aan Gaza, maar dat gaat niet door. De Israëlische autoriteiten weigeren toestemming te verlenen om het Palestijnse gebied binnen te gaan. “De Israëlische autoriteiten hebben laten verstaan dat ze op dit moment geen politieke bezoeken toelaten in Gaza”, aldus de woordvoerder van de minister.
    [naar artikel]
  11. Extreemrechtse minister van Financiën roept Israëlische bevolking op tot tegenprotesten: “Kom naar Jerusalem, wij zijn de meerderheid” (27/03/2023 - Het Laatste Nieuws)
    De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich heeft opgeroepen tot tegenbetogingen als reactie op de massale protesten die het land teisteren na de controversiële hervormingen van het rechtssysteem. Een dag eerder zette premier Netanyahu zijn minister van Defensie aan de deur nadat die kritiek had geuit op de plannen.
    [naar artikel]
  12. “Patiënten die niet slapen van de pijn, krijgen nu geen operatie”: artsen over hoe het is om te vertellen dat zorg is uitgesteld (01/12/2021 - Het Nieuwsblad)
    “Dit is zeggen tegen iemand die afziet: “Je zal nog wat langer pijn moeten hebben”.” Nu ziekenhuizen de komende twee weken nog meer niet-dringende zorg moeten uitstellen, voelen onder meer algemeen chirurgen en orthopedisten de bui al hangen. Voor hun patiënten en voor hen breken opnieuw moeilijke tijden aan.
    [naar artikel]
  13. Spoed Jessa kreunt onder toevloed patiënten, vrijwilligers moeten dienst uit de nood helpen (22/10/2021 - Het Belang van Limburg)
    De spoeddienst van het Jessa Ziekenhuis in Hasselt kent een zeer grote toestroom van patiënten. Ten opzichte van dezelfde periode in 2019 is er een stijging van 20 procent van het aantal patiënten. De spoed schakelt vanaf maandag 8 vrijwilligers in die de verpleegkundigen kunnen helpen met niet-zorggerelateerde taken. “Hoog tijd voor een boostervaccin bij zorgpersoneel en artsen”, klinkt het.
    [naar artikel]
  14. Spoed Jessa kreunt onder toevloed patiënten, vrijwilligers moeten dienst uit de nood helpen (22/10/2021 - Gazet van Antwerpen)
    De spoeddienst van het Jessa Ziekenhuis in Hasselt kent een zeer grote toestroom van patiënten. Ten opzichte van dezelfde periode in 2019 is er een stijging van 20 procent van het aantal patiënten. De spoed schakelt vanaf maandag 8 vrijwilligers in die de verpleegkundigen kunnen helpen met niet-zorggerelateerde taken. “Hoog tijd voor een boostervaccin bij zorgpersoneel en artsen”, klinkt het.
    [naar artikel]
  15. Duizenden Israëliërs demonstreren opnieuw voor Knesset tegen justitiehervorming (13/02/2023 - Het Belang van Limburg)
    Duizenden Israëliërs hebben maandag voor de Knesset, het Israëlische parlement, opnieuw tegen de geplande hervorming van justitie geprotesteerd. Ze hebben met Israëlische vlaggen gezwaaid en protestborden - met leuzen als “Red de democratie” - in de lucht gehouden. Al weken komen betogers op straat, vooral in Tel Aviv, maar ook in Jeruzalem en Haifa. De organisatoren van de protestbeweging hebben opgeroepen tot een nationale staking.
    [naar artikel]
  16. Israëlische militairen doden Palestijn op Westelijke Jordaanoever (25/09/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Israëlische militairen hebben zondag volgens de Palestijnse autoriteiten op de Westelijke Jordaanoever een Palestijnse man gedood. Het Israëlische leger stelt dat soldaten tijdens een routinepatrouille hebben geschoten op “gewapende verdachten”.
    [naar artikel]
  17. Israël zet België op lijst met rode landen (20/12/2021 - Het Belang van Limburg)
    Israël voegt België toe aan zijn lijst met “rode landen”, wat betekent dat Israëlische inwoners vanaf woensdag niet meer naar ons land mogen reizen. Dat meldt de Israëlische regering maandag.
    [naar artikel]
  18. Israël zet België op lijst met rode landen (20/12/2021 - Gazet van Antwerpen)
    Israël voegt België toe aan zijn lijst met “rode landen”, wat betekent dat Israëlische inwoners vanaf woensdag niet meer naar ons land mogen reizen. Dat meldt de Israëlische regering maandag.
    [naar artikel]
  19. Israël zet België op lijst met rode landen (20/12/2021 - Het Nieuwsblad)
    Israël voegt België toe aan zijn lijst met “rode landen”, wat betekent dat Israëlische inwoners vanaf woensdag niet meer naar ons land mogen reizen. Dat meldt de Israëlische regering maandag.
    [naar artikel]
  20. “Israëlische politie luisterde zoon van Netanyahu en lokale beroemdheden af” (07/02/2022 - Het Laatste Nieuws)
    De Israëlische politie wordt ervan beschuldigd lokale beroemdheden, journalisten en leden van oud-premier Benjamin Netanyahu’s entourage bespioneerd te hebben met de controversiële Pegasus-spyware. Dat schrijft de Israëlische zakenkrant ‘Calcalist’.
    [naar artikel]
  21. Steven Van Gucht: “Meer dan 530 patiënten op intensieve zorg en dat neemt elke dag met gemiddeld 20 patiënten toe" (15/11/2021 - Het Laatste Nieuws)
    De coronacijfers blijven stijgen, ondanks de bijkomende maatregelen die twee weken geleden werden ingevoerd. “Het aantal patiënten in de ziekenhuizen stijgt met 30 procent op weekbasis. Op intensieve zorgen liggen nu meer dan 530 patiënten, en dat neemt elke dag met gemiddeld 20 patiënten toe”, vertelt viroloog Steven Van Gucht bij VTM Nieuws.
    [naar artikel]
  22. Steven Van Gucht: “Meer dan 530 patiënten op intensieve zorg en dat neemt elke dag met gemiddeld 20 patiënten toe" (15/11/2021 - Het Laatste Nieuws)
    De coronacijfers blijven stijgen, ondanks de bijkomende maatregelen die twee weken geleden werden ingevoerd. “Het aantal patiënten in de ziekenhuizen stijgt met 30 procent op weekbasis. Op intensieve zorgen liggen nu meer dan 530 patiënten, en dat neemt elke dag met gemiddeld 20 patiënten toe”, vertelt viroloog Steven Van Gucht bij VTM Nieuws.
    [naar artikel]
  23. 700-tal mensen betoogt in Brussel tegen Europese steun aan Israël (29/10/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Zo’n 700 mensen hebben zaterdagnamiddag deelgenomen aan een betoging tegen de Israëlische bezetting van de Palestijnse gebieden en de steun die de Israëlische staat geniet van de Europese Unie. “Zonder die steun en medeplichtigheid zou Israël zijn koloniale en apartheidspolitiek tegen het Palestijnse volk niet kunnen volhouden”, klinkt het bij de betogers, die een boycot van Israël eisen en een einde aan de blokkade van de Gaza-strook.
    [naar artikel]
  24. Kopstukken van Islamitische Jihad “geneutraliseerd” na Israëlische luchtaanvallen (07/08/2022 - Het Belang van Limburg)
    De Israëlische strijdkrachten hebben de kopstukken van de Palestijnse militante groepering Islamitische Jihad (PIJ) “geneutraliseerd” bij de luchtaanvallen van de voorbije twee dagen op de Gazastrook. Dat zegt het Israëlische leger zaterdag. De PIJ bevestigt intussen dat Khaled Mansour om het leven is gekomen. Hij had de leiding in het zuidelijke gedeelte van de Gazastrook.
    [naar artikel]
  25. “Extreem zeldzame” grafgrot uit het tijdperk Ramses II bij toeval gevonden in Israël (18/09/2022 - Het Belang van Limburg)
    Israëlische archeologen hebben zondag de ontdekking gemeld van een grafgrot uit de tijd van de Egyptische farao Ramses II, gevuld met tientallen aardewerkstukken en bronzen voorwerpen. De Israëlische Oudheidkundige Autoriteit spreekt van een “extreem zeldzame” vondst.
    [naar artikel]
  26. Israëlische politieagent schiet Palestijnse messentrekker dood (12/04/2022 - Het Laatste Nieuws)
    De Israëlische politie heeft dinsdagochtend een Palestijnse man doodgeschoten die een agent had neergestoken in de zuidelijke badplaats Asjkelon. Dat hebben de Israëlische ordediensten bekendgemaakt.
    [naar artikel]
  27. Bennett ontbindt Israëlisch parlement, verkiezingen volgen (20/06/2022 - Het Laatste Nieuws)
    De Israëlische premier Naftali Bennett en de minister van Buitenlandse Zaken Yair Lapid zijn overeengekomen om het parlement te ontbinden, waarop Lapid de functie van minister-president overneemt. Dat bevestigt een Israëlische functionaris tegenover persbureau Reuters in reactie op berichten in diverse Israëlische media eerder maandag. De parlementsontbinding betekent dat nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven.
    [naar artikel]
  28. Israëlische premier Netanyahu: "Israël heeft het recht om zich te verdedigen tegen Iraanse kernaanval” (05/03/2023 - Het Laatste Nieuws)
    De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat Israël het recht heeft zich te verdedigen tegen een nucleaire aanval van Iran. De uitspraak kwam er nadat de Internationale Organisatie voor Atoomenergie (IAEA) heeft laten weten dat Iran extra controles zal toelaten op zijn nucleaire sites.
    [naar artikel]
  29. Israël begonnen met derde prik voor 60-plussers, ziekenhuizen zien grote stijging van aantal ernstig zieke COVID-patiënten (01/08/2021 - Het Laatste Nieuws)
    Israël is vandaag begonnen met 60-plussers voor een derde keer in te enten met het coronavaccin van Pfizer/BioNTech. Israël is daarmee voor zover bekend het eerste land dat ouderen zo’n derde prik geeft. Het aantal ernstig zieke coronapatiënten is wel opnieuw aan het stijgen in het land. Voor het eerst sinds april zijn meer dan 200 mensen met zware symptomen opgenomen in het ziekenhuis. Dat blijkt zondag uit gegevens van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid.
    [naar artikel]
  30. Israëlische soldaten doden Palestijnse tiener op Westelijke Jordaanoever (03/03/2023 - Het Laatste Nieuws)
    Israëlische troepen hebben donderdag een vijftienjarige Palestijn doodgeschoten op de bezette Westelijke Jordaanoever, zo meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. “Mohammed Nidal Salim, vijftien jaar oud, werd in de rug geschoten door (Israëlische) bezettingssoldaten", aldus de verklaring.
    [naar artikel]
  31. Test Aankoop: “Veel artsen in botox-sector lichten patiënten onvoldoende in over mogelijke bijwerkingen” (30/11/2021 - Het Belang van Limburg)
    Veel artsen die botox- en hyaluronzuurbehandelingen tegen huidrimpels verrichten, lichten patiënten onvoldoende voor, vooral niet over mogelijke bijwerkingen. Dat blijkt dinsdag uit een steekproef die Test Aankoop verrichte. De resultaten van de steekproef baren de consumentenorganisatie zorgen. “Er moeten dringend controlemaatregelen komen.”
    [naar artikel]
  32. Huisartsen ontvangen straks vergoeding voor consultatie over levenseinde: “Zodat echt tijd vrijgemaakt wordt” (07/10/2022 - Het Nieuwsblad)
    Vanaf november krijgen huisartsen een vergoeding als ze met palliatieve patiënten in gesprek gaan over hun levenseinde. Met hulp van een vragenlijst zullen artsen de wensen van de patiënt in kaart brengen.“Hoe vroeger patiënten hierover op consultatie gaan, hoe beter”, zegt professor palliatieve geneeskunde Wim Distelmans (VUB).
    [naar artikel]
  33. VS brengen Palestijnse premier en Israëlische minister rond de tafel (30/10/2017 - Het Laatste Nieuws)
    De Palestijnse premier Rami Hamdallah en de Israëlische minister van Financiën Moshe Kahlon hebben elkaar ontmoet, in het kader van het nieuwe...
    [naar artikel]
  34. Kopstukken van militante groepering Islamitische Jihad “geneutraliseerd” na Israëlische luchtaanvallen (07/08/2022 - Gazet van Antwerpen)
    De Israëlische strijdkrachten hebben de kopstukken van de Palestijnse militante groepering Islamitische Jihad (PIJ) “geneutraliseerd” bij de luchtaanvallen van de voorbije twee dagen op de Gazastrook. Dat zegt het Israëlische leger zaterdag. De PIJ bevestigt intussen dat Khaled Mansour om het leven is gekomen. Hij had de leiding in het zuidelijke gedeelte van de Gazastrook.
    [naar artikel]
  35. Israëlische politie beschuldigd van grootschalige spionage op bekendheden (07/02/2022 - De Morgen)
    De Israëlische politie wordt ervan beschuldigd bekendheden, journalisten en leden van oud-premier Benjamin Netanyahu’s entourage bespioneerd te hebben met de controversiële Pegasus-spyware. Dat schrijft de Israëlische zakenkrant Calcalist.
    [naar artikel]
  36. Geen enkele patiënt op spoeddienst Brussels Sint-Jansziekenhuis gevaccineerd: “Had vermeden kunnen worden” (30/08/2021 - Het Nieuwsblad)
    In de Brusselse ziekenhuizen zijn meer patiënten die besmet zijn met het coronavirus opgenomen dan in andere provincies het geval is. Een gevolg van de lage vaccinatiegraad in de regio? In de kliniek Sint-Jans zijn alle patiënten op de afdeling intensieve zorgen niet-gevaccineerden. “98 procent van de patiënten die wij moeten hospitaliseren, zijn niet gevaccineerd tegen Covid. Op intensieve zorgen is niemand gevaccineerd.”
    [naar artikel]
  37. Israëlische politie beschuldigd van grootschalige spionage op bekendheden (07/02/2022 - Gazet van Antwerpen)
    De Israëlische politie wordt ervan beschuldigd bekendheden, journalisten en leden van oud-premier Benjamin Netanyahu’s entourage bespioneerd te hebben met de controversiële Pegasus-spyware. Dat schrijft de Israëlische zakenkrant Calcalist maandag.
    [naar artikel]
  38. Grootvader van “ontvoerde” Eitan (6) die kabelbaandrama overleefde ondervraagd in Israël, maar vrijgelaten (14/09/2021 - Het Laatste Nieuws)
    De Israëlische politie heeft de grootvader van de zesjarige Eitan, de enige overlevende van het kabelbaandrama in Stresa bij Lago Maggiore, ondervraagd. Dat meldden Israëlische media. Eitan zou door zijn grootvader aan moederskant meegenomen zijn van Italië naar Israël.
    [naar artikel]
  39. Artsen na undercoverrepo ‘Factcheckers’: “Als je geen ziektebriefjes schrijft, verlies je een hoop patiënten” (16/02/2022 - Gazet van Antwerpen)
    Veertien op twintig huisartsen schreven een ziektebriefje uit, hoewel ze wisten dat de patiënt tegenover hen niet ziek was. Dat was de pijnlijke conclusie van een undercoverreportage van Eén-programma ‘Factcheckers’. “Als je geen ziektebriefjes schrijft, verlies je een hoop patiënten”, zegt een huisarts.
    [naar artikel]
  40. 555 Covid-patiënten op afdeling intensieve zorg: “Het gaat zeer snel” (16/11/2021 - Het Belang van Limburg)
    “Het gaat zeer snel”, benadrukte minister Vandenbroucke op basis van voorlopige cijfers die de evolutie weergeeft in de Belgische ziekenhuizen. Tussen 11 uur maandag en 11 uur dinsdag werden 273 nieuwe patiënten met corona opgenomen. Daardoor staat de teller van de coronapatiënten op 2.681 in de hospitalen, van wie er 555 op de afdelingen intensieve zorg liggen. “Dit is een snelle stijging.”
    [naar artikel]
  41. 555 Covid-patiënten op afdeling intensieve zorg: “Het gaat zeer snel” (16/11/2021 - Het Nieuwsblad)
    “Het gaat zeer snel”, benadrukte minister Vandenbroucke op basis van voorlopige cijfers die de evolutie weergeeft in de Belgische ziekenhuizen. Tussen 11 uur maandag en 11 uur dinsdag werden 273 nieuwe patiënten met corona opgenomen. Daardoor staat de teller van de coronapatiënten op 2.681 in de hospitalen, van wie er 555 op de afdelingen intensieve zorg liggen. “Dit is een snelle stijging.”
    [naar artikel]
  42. Israël: Iraans spionagenetwerk rekruteerde vrouwen via Facebook (13/01/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Een Iraans "spionagenetwerk" heeft via Facebook Israëliërs gerekruteerd om missies uit te voeren. Dat meldt de Israëlische veiligheidsdienst Shin Bet. Een vermeende Iraanse agent zou mensen hebben gevraagd om foto's te maken van gebouwen of toenadering te zoeken tot Israëlische politici.
    [naar artikel]
  43. Israëlische bewaker en Palestijn doodgeschoten op Westelijke Jordaanoever (30/04/2022 - Het Belang van Limburg)
    Aan de ingang van de Israëlische nederzetting Ariël, op de bezette Westelijke Jordaanoever, is een bewaker doodgeschoten. Dat hebben de hulpdiensten en het leger van Israël vrijdagavond gemeld. Het Israëlische leger heeft zelf ook een Palestijnse man doodgeschoten.
    [naar artikel]
  44. Israëlische ambassadeur in VS haalt hard uit naar ijsmerk: “Hulp aan antisemieten” (12/10/2021 - Het Belang van Limburg)
    De Israëlische ambassadeur in de Verenigde Staten, Gilad Erdan, heeft hard uitgehaald naar ijsmerk Ben & Jerry’s. Daarbij richtte hij zich in het bijzonder op de twee oprichters van Ben & Jerry’s, die onlangs de beslissing van het Unilever-merk hebben verdedigd om geen ijs meer te gaan verkopen in Israëlische nederzettingen in Palestijns gebied.
    [naar artikel]
  45. Ben & Jerry's verkoopt niet langer ijs in Israëlische nederzetting in Palestijns gebied. Israël reageert woest (12/10/2021 - Het Laatste Nieuws)
    De Israëlische ambassadeur in de Verenigde Staten, Gilad Erdan, heeft hard uitgehaald naar ijsmerk Ben & Jerry's. Daarbij richtte hij zich in het bijzonder op de twee oprichters van Ben & Jerry's, die onlangs de beslissing van het Unilever-merk hebben verdedigd om geen ijs meer te gaan verkopen in Israëlische nederzettingen in Palestijns gebied.
    [naar artikel]
  46. “FIFA wil WK in Israël en Golfstaten” (13/10/2021 - Het Belang van Limburg)
    FIFA-voorzitter Gianni Infantino zou de organisatie van het WK voetbal van 2030 aangeboden hebben aan Israël en enkele Golfstaten. Dat maakte het kabinet van de Israëlische premier Naftali Bennett bekend.
    [naar artikel]
  47. Israël getroffen door “grootste cyberaanval ooit” (14/03/2022 - Express)
    Verscheidene Israëlische overheidswebsites zijn maandag uit de ether gegaan als gevolg van een grootschalige cyberaanval. Dat melden lokale media. Een hoge defensiefunctionaris bevestigde aan de krant Haaretz dat maandagavond een massale cyberaanval werd uitgevoerd tegen Israëlische overheidswebsites. Nog volgens de krant spreken de autoriteiten van “de grootste cyberaanval ooit” tegen Israël, waarbij vooral richting Iran […]
    [naar artikel]
  48. Beke: “Patiënt mag niet dupe worden van acties ambulancediensten” (03/05/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Vlaams minister van Volksgezondheid Wouter Beke (CD&V) is niet te spreken over de acties die de Belgische beroepsvereniging van ambulancediensten, Belgambu, plant. De vereniging wil met acties aandringen op hogere vergoedingen voor het patiëntenvervoer. Volgens minister Beke dreigen patiënten op de actiedagen veel hogere facturen te moeten betalen en dat kan voor de minister niet door de beugel. “De patiënt mag niet de dupe worden”, zegt Beke, die oproept tot dialoog.
    [naar artikel]
  49. Israëlisch leger erkent: “Grote kans dat soldaat bekende journaliste doodde” (05/09/2022 - Gazet van Antwerpen)
    Er is een “grote kans” dat de dood van de bekende Palestijns-Amerikaanse journaliste Shireen Abu Akleh bijna vier maanden geleden op de bezette Westelijke Jordaanoever te wijten was aan een schotenwisseling vanwege Israëlische soldaten. Dat blijkt uit een onderzoek het Israëlische ministerie van Defensie.
    [naar artikel]

Voor informatie mail naar [email protected]. Disclaimer. Privacy policy