Alle Vlaamse Krantenkoppen. Elke minuut geupdate. Vers van de pers.
De Morgen

Weet u wie koning Garcia II van Kongo is, zoals leerlingen in het lager binnenkort? 5 inzichten over de nieuwe minimumdoelen

09/05/2025 - 20:10
"Geen omschrijving gevonden."

Gerelateerde krantenkoppen:

1. Weet u wie koning Garcia II van Kongo is, zoals leerlingen in het lager binnenkort? 5 inzichten over de nieuwe minimumdoelen (09/05/2025 - De Morgen)

[naar artikel]


2. Kleuters moeten de Nijl kunnen aanduiden op een kaart: 5 inzichten over de nieuwe minimumdoelen (09/05/2025 - De Morgen)

[naar artikel]


3. Nieuwe minimumdoelen: wat betekent dit nu voor leerlingen en leerkrachten? (28/03/2023 - Het Laatste Nieuws)

Meer talen en wiskunde, maar minder starre regeltjes voor de scholen: na een lijdensweg van bijna vijf jaar mocht Onderwijsminister Ben Weyts (N-VA) gisteren eindelijk de minimumdoelen voorstellen. Die bepalen wat leerlingen uit de tweede en derde graad secundair minstens moeten kennen en kunnen. Maar wat veranderen die nu voor leerlingen en leerkrachten? [naar artikel]


4. Voor het eerst minimumdoelen in kleuterklas? Minister Weyts schetst krijtlijnen over wat leerlingen moeten kennen en kunnen (30/08/2023 - VRT NWS)

De Vlaamse regering wil minimumdoelen Nederlands vastleggen in de derde kleuterklas. Dat zegt Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts (N-VA). Minimumdoelen bepalen wat leerlingen moeten kennen en kunnen en bestaan nog niet in het kleuteronderwijs, maar volgens de minister is een goede kennis van het Nederlands essentieel om "alle kinderen een gelijke slaagkans te geven in het basisonderwijs". Ook in dat basisonderwijs moet Nederlands trouwens, samen met wiskunde, de essentie worden van de nieuwe minimumdoelen. [naar artikel]


5. OPROEP. Moeten leerlingen echt weten wie Lukeni Lua Nimi is? Wij zoeken leerkrachten met een mening over de minimumdoelen (10/05/2025 - Het Belang van Limburg)

Kleuters moeten de Steen van Rosetta kennen en tienjarigen zullen weldra alles moeten kunnen vertellen over de Vrede van Westfalen. De nieuwe minimumdoelen voor het basisonderwijs zijn bijzonder gedetailleerd. En streng? Wij zijn op zoek naar de mening van de leerkrachten. [naar artikel]


6. Nieuwe minimumdoelen voor basisonderwijs zijn “uitdagend” volgens minister Demir: “Ik moest zelf ook opzoeken wie koning Garcia II van Kongo was” (09/05/2025 - Het Laatste Nieuws)

Vlaams minister van Onderwijs Zuhal Demir (N-VA) heeft vrijdag de nieuwe kennisrijke minimumdoelen in het basis- en kleuteronderwijs voorgesteld in de Mechelse modelschool de Ursulinen. Onder leiding van onderwijsprofessor Daniël Muijs (Queen’s University Belfast) wil ze het Vlaams onderwijs naar Engels model tillen. De vorige minimumdoelen dateren van 1997 en waren dringend aan een update toe, klinkt het. [naar artikel]


7. Minister Demir noemt nieuwe minimumdoelen basisonderwijs ‘uitdagend’: “Ik moest ook opzoeken wie koning Garcia II van Kongo was” (09/05/2025 - Het Belang van Limburg)

Vlaams minister van Onderwijs Zuhal Demir (N-VA) heeft vrijdag de nieuwe kennisrijke minimumdoelen in het basis- en kleuteronderwijs voorgesteld in de Mechelse modelschool de Ursulinen. Onder leiding van onderwijsprofessor Daniël Muijs van Queen’s University Belfast wil ze het Vlaams onderwijs naar Engels model tillen. De vorige minimumdoelen dateren van 1997 en waren dringend aan een update toe, klinkt het. [naar artikel]


8. Minister Demir noemt nieuwe minimumdoelen basisonderwijs ‘uitdagend’: “Zelf moest ik ook opzoeken wie koning Garcia II van Kongo was” (09/05/2025 - Gazet van Antwerpen)

Vlaams minister van Onderwijs Zuhal Demir (N-VA) heeft vrijdag de nieuwe kennisrijke minimumdoelen in het basis- en kleuteronderwijs voorgesteld in de Mechelse modelschool de Ursulinen. Onder leiding van onderwijsprofessor Daniël Muijs van Queen’s University Belfast wil ze het Vlaams onderwijs naar Engels model tillen. De vorige minimumdoelen dateren van 1997 en waren dringend aan een update toe, klinkt het. [naar artikel]


9. TEST JE KENNIS. Wie is koning Garcia II? En waar ligt de Nijl? Hoe goed scoor jij op de nieuwe minimumdoelen? (09/05/2025 - Het Laatste Nieuws)

Ken jij Garcia II van Kongo, kan je vlot mee babbelen over de Codex Hammurabi en een kubus van een balk onderscheiden? Uw kind binnenkort wel! Vlaams minister van Onderwijs Zuhal Demir (N-VA) heeft vrijdag de nieuwe minimumdoelen in het basis- en kleuteronderwijs voorgesteld. Check hier hoe jij het ervan af zou brengen! [naar artikel]


Newspaper Krantenkoppen Favicon
Vers van de pers.
Alle Vlaamse Krantenkoppen.
Elke minuut geupdate.
De Krantenkoppen dagelijks in je mailbox?
Gratis dagelijks de krantenkoppen in je mailbox!

© 2016 - 2023. DeKrantenkoppen.be - Disclaimer. Privacy Policy.

Dagelijks de populairste artikels in je mailbox?

Je kan je op elk moment uitschrijven!