Alle Vlaamse Krantenkoppen. Elke minuut geupdate. Vers van de pers.
De Tijd

De kunstveiling van de eeuw

28/04/2018 - 18:59
"18:57 De nalatenschap van de steenrijke bankier en olie-erfgenaam David Rockefeller gaat onder de hamer. De magische grens van 1 miljard dollar is in zicht."

Gerelateerde krantenkoppen:

1. Kunstveiling brengt 156.000 euro op voor hiv-onderzoek (28/05/2017 - Het Laatste Nieuws)

Een kunstveiling in het Gentse S.M.A.K. bracht gisteravond minstens 156.000 euro op. De opbrengst gaat naar 'HIV Ontrafelen', de onderzoeksgroep [naar artikel]

2. Kunstveiling brengt veel geld op voor hiv-onderzoek (28/05/2017 - De Redactie)

Een kunstveiling in het Gentse S.M.A.K. heeft minstens 156.000 euro opgebracht. De opbrengst gaat naar "HIV Ontrafelen", de onderzoeksgroep verbonden aan het UZ Gent onder leiding van prof. dr. Linos Vandekerckhove en dr. Anne-Marie Bogaert. [naar artikel]

3. Rockefeller tekent postuum voor ‘kunstveiling van de eeuw' (08/06/2017 - De Tijd)

10:06 In mei volgend jaar gaat de kunstverzameling van wijlen David Rockefeller onder de hamer. Het zou best weleens de grootste privéveiling van kunst ooit kunnen zijn. [naar artikel]

4. "Kunstveiling van de eeuw": Rockefeller-collectie volgend jaar voor honderden miljoenen onder de hamer (21/11/2017 - De Morgen)

Het wordt nu al "de kunstveiling van de eeuw" genoemd. De imposante kunstcollectie van wijlen David en Peggy Rockefeller gaat komend voorjaar bij veilinghuis Christie's in New York onder de hamer. De naar schatting tweeduizend objecten weerspiegelen de levenslange verzamelwoede, koopjesjacht én maatschappelijke betrokkenheid van Amerika's bekendste filantropische echtpaar. [naar artikel]

5. Beyoncé en Jay-Z's dochter Blue Ivy Carter doet bod van meer dan 15.000 euro tijdens kunstveiling (18/03/2018 - Het Laatste Nieuws)

De 6-jarige Blue Ivy Carter heeft een bod van meer dan 15.000 euro gedaan tijdens een kunstveiling die ze samen met haar ouders Beyoncé en Jay-Z... [naar artikel]

6. Kunstveiling voor geestelijke gezondheid (19/10/2016 - Het Belang van Limburg)

Voor 175 jaar geestelijke gezondheidszorg in Sint-Truiden sloegen de serviceorganisaties Soroptimist Sint-Truiden en Lions Sint-Truiden en psychiatrisch ziekenhuis Asster het afgelopen jaar de handen in elkaar. Vorige zaterdag was het orgelpunt met een kunstveiling in de Herkenrodehoeve van Opheers. [naar artikel]

7. Kunstveiling brengt 40.000 euro op voor bomen in Burkina Faso (10/04/2019 - De Morgen)

[naar artikel]

8. Expo en kunstveiling voor Blindengeleidehondenschool (05/03/2024 - Het Belang van Limburg)

Nog tot eind maart loopt er op de site Re-core aan de Sint-Truidersteenweg in Hasselt de expo Losing Focus. [naar artikel]

9. Paneeltje uit woning van oude Française brengt op kunstveiling ruim 24 miljoen euro op (28/10/2019 - De Morgen)

Het werk wordt toegeschreven aan de 13de-eeuwse Italiaanse schilder Cimabue, die de leermeester zou zijn geweest van Giotto di Bondone. [naar artikel]

10. De lessen van de manager van de eeuw (07/03/2020 - De Tijd)

01:00 Jack Welch, in 1999 als ‘manager van de eeuw’ gelauwerd, overleed deze week. Kunnen managers hier en nu, in een nieuwe eeuw, nog iets van hem leren? [naar artikel]

11. In de 17e eeuw zagen Vlamingen de hele wereld als hun eigen land (04/01/2020 - Knack)

In de Noordelijke Nederlanden geldt de zeventiende eeuw toch nog altijd als hun Gouden Eeuw. Het zelfbeeld in het Zuiden is totaal anders. Bij ons staat diezelfde eeuw bekend als een 'rampeeuw', met oorlogen, invasies vanuit de Republiek en vooral Frankrijk, de sluiting van de Schelde en industriële stagnatie. Merkwaardig, maar destijds keken de Zuid-Nederlanders zelf veel rooskleuriger naar het l... [naar artikel]

12. Zeldzame Antwerpse spellingsgids uit 18e eeuw teruggevonden op veiling in Brugge (10/11/2023 - VRT NWS)

Op een veiling in Brugge heeft de Koninklijke Bibliotheek van België een spellingsgids uit de 18e eeuw teruggevonden. Het is een belangrijke vondst, want uit die eeuw zijn in Vlaanderen maar een 3-tal spellingsgidsen. Het boek werd vooral gebruikt door jonge mensen rondom Antwerpen en Gent die tijdens die eeuw de Nederlandse taal wilden leren. [naar artikel]

13. Zo veranderde dansen de voorbije eeuw (13/04/2017 - Het Belang van Limburg)

De manier waarop we dansen is de voorbije eeuw(en) flink geëvolueerd. Dat blijkt uit een filmpje van BuzzFeed dat de meest bekende dansstijlen uit de twintigste eeuw netjes op een rijtje zet. Van klassiek ballet tot twerken. [naar artikel]

14. Kunstcollectie van Microsoft-miljardair moet recordbedrag opleveren (26/08/2022 - De Tijd)

06:55 Christie's veilt de gigantische kunstcollectie van de in 2018 overleden miljardair Paul Allen. Het wordt naar verwachting de grootste kunstveiling van een private kunstcollectie in de geschiedenis. [naar artikel]

15. De Armeense genocide: een van de eerste grote volkenmoorden van de 20e eeuw (24/04/2021 - VRT NWS)

Een eeuw geleden begon het Jong-Turkse regime met de systematische vervolging en uitroeiing van de christelijke Armeense minderheid in het rijk. Dat was een van de eerste grote -maar helaas niet laatste- volkerenmoorden van de bloedige 20e eeuw. [naar artikel]

16. Kunstveiling tegen wapengeweld: "Koop een senator, net zoals de NRA dat doet" (08/04/2018 - VRT NWS)

Gisteravond werden in New York bijzondere portretten geveild. Op de kunstwerken zijn senatoren en congresleden te zien met wapens of letterlijk bloed aan hun handen. De initiatiefnemers willen zo de banden tussen politici en de wapenlobby aankaarten. [naar artikel]

17. 40 jaar Radio Centraal: “We blijven experimenteel en willen nu de zolder kopen” (01/10/2020 - Gazet van Antwerpen)

Eind oktober blaast Radio Centraal veertig kaarsjes uit. Dat wordt gevierd met een kunstveiling, concerten, tentoonstellingen en uitzendingen van uit Het Bos en DeStudio. De eigenzinnige radiozender, met een studio op de Scheldekaaien, heeft bovendien nog heel wat toekomstplannen. [naar artikel]

18. Kunstwerk bestaande uit aan de muur geplakte banaan verkocht voor 120.000 dollar (05/12/2019 - De Morgen)

120.000 dollar, ofwel 108.000 euro. Dat is het prijskaartje dat op een Amerikaanse kunstveiling werd gehangen aan een aan de muur geplakte banaan. Dat schrijft CNN. [naar artikel]

19. Zo zag Aalst eruit in de 16e eeuw: 3D print toont de stad in de jaren 1500 (10/11/2022 - VRT NWS)

In het stedelijk museum ’t Gasthuys in Aalst staat een nieuwe maquette van het Aalst uit de 16de eeuw. De maquette meet 200 cm op 190 cm en is gemaakt door Aalsters architect Jan De Vos. Hij baseerde zich onder meer op de kaarten van Sanderus, een historicus uit de 17e eeuw. [naar artikel]

20. Kunst: aan de muur geplakte banaan verkocht voor 120.000 dollar (07/12/2019 - Het Laatste Nieuws)

120.000 dollar, ofwel 108.000 euro. Dat is het prijskaartje dat op een Amerikaanse kunstveiling werd gehangen aan een aan de muur geplakte banaan.... [naar artikel]

21. Scouts veilen werk van Dalì en Panamarenko om bouw jeugdverblijfscentrum te bekostigen (06/12/2016 - Het Nieuwsblad)

In januari start de bouw van jeugdverblijfscentrum Schotte. De vzw Kroffel kan alle middelen gebruiken. Op een kunstveiling veilt de vzw zelfs een authentiek werk van Salvador Dalì. [naar artikel]

22. Met nachtwachter op zoek naar Diest in de 19de eeuw (19/07/2019 - Het Belang van Limburg)

‘Diest in de 19de eeuw’ is het thema van een wandeling zondag 21 juli in Diest. Je gaat op stap met de nachtwachter en Netteke, die vertellen over het leven in de 19de eeuw in de stad. [naar artikel]

23. Toen Antwerpen zélf nog ‘parking’ was: sporen van beschaving teruggevonden uit 5de eeuw (17/08/2017 - Gazet van Antwerpen)

Onderzoekers van de VUB en ULB hebben meer details bloot- gelegd over het ontstaan van de stad Antwerpen. Dankzij microscopisch bodemonderzoek vonden ze sporen van landbouw terug uit “de 5de, 6de of 7de eeuw” en restanten van een stal uit de 9de eeuw. Volgens hen onderhielden de ‘Antwerpenaars’ toen contacten met de Vikings. [naar artikel]

24. 'Terrorisme is vaak een fenomeen van de gegoede middenklasse, zowel bij anarchisten als jihadisten' (12/02/2019 - Knack)

'Neen, de 21ste eeuw wordt niet de eeuw van het terrorisme. Wat we nu in Europa met jihadisme meemaken, valt grotendeels te vergelijken met wat we zien aan het eind van de 19de eeuw, de aanslagen door anarchisten.' Professor Rik Coolsaet gidst ons door de bizarre wereld van de terreur. [naar artikel]

Vers van de pers.
Alle Vlaamse Krantenkoppen.
Elke minuut geupdate.
De Krantenkoppen dagelijks in je mailbox?
Gratis dagelijks de krantenkoppen in je mailbox!

Dagelijks de populairste artikels in je mailbox?

Je kan je op elk moment uitschrijven!