Een kunstveiling in het Gentse S.M.A.K. bracht gisteravond minstens 156.000 euro op. De opbrengst gaat naar 'HIV Ontrafelen', de onderzoeksgroep [naar artikel]
Een kunstveiling in het Gentse S.M.A.K. heeft minstens 156.000 euro opgebracht. De opbrengst gaat naar "HIV Ontrafelen", de onderzoeksgroep verbonden aan het UZ Gent onder leiding van prof. dr. Linos Vandekerckhove en dr. Anne-Marie Bogaert. [naar artikel]
10:06 In mei volgend jaar gaat de kunstverzameling van wijlen David Rockefeller onder de hamer. Het zou best weleens de grootste privéveiling van kunst ooit kunnen zijn. [naar artikel]
Het wordt nu al "de kunstveiling van de eeuw" genoemd. De imposante kunstcollectie van wijlen David en Peggy Rockefeller gaat komend voorjaar bij veilinghuis Christie's in New York onder de hamer. De naar schatting tweeduizend objecten weerspiegelen de levenslange verzamelwoede, koopjesjacht én maatschappelijke betrokkenheid van Amerika's bekendste filantropische echtpaar. [naar artikel]
De 6-jarige Blue Ivy Carter heeft een bod van meer dan 15.000 euro gedaan tijdens een kunstveiling die ze samen met haar ouders Beyoncé en Jay-Z... [naar artikel]
Voor 175 jaar geestelijke gezondheidszorg in Sint-Truiden sloegen de serviceorganisaties Soroptimist Sint-Truiden en Lions Sint-Truiden en psychiatrisch ziekenhuis Asster het afgelopen jaar de handen in elkaar. Vorige zaterdag was het orgelpunt met een kunstveiling in de Herkenrodehoeve van Opheers. [naar artikel]
Nog tot eind maart loopt er op de site Re-core aan de Sint-Truidersteenweg in Hasselt de expo Losing Focus. [naar artikel]
Het werk wordt toegeschreven aan de 13de-eeuwse Italiaanse schilder Cimabue, die de leermeester zou zijn geweest van Giotto di Bondone. [naar artikel]
01:00 Jack Welch, in 1999 als ‘manager van de eeuw’ gelauwerd, overleed deze week. Kunnen managers hier en nu, in een nieuwe eeuw, nog iets van hem leren? [naar artikel]
In de Noordelijke Nederlanden geldt de zeventiende eeuw toch nog altijd als hun Gouden Eeuw. Het zelfbeeld in het Zuiden is totaal anders. Bij ons staat diezelfde eeuw bekend als een 'rampeeuw', met oorlogen, invasies vanuit de Republiek en vooral Frankrijk, de sluiting van de Schelde en industriële stagnatie. Merkwaardig, maar destijds keken de Zuid-Nederlanders zelf veel rooskleuriger naar het l... [naar artikel]
Op een veiling in Brugge heeft de Koninklijke Bibliotheek van België een spellingsgids uit de 18e eeuw teruggevonden. Het is een belangrijke vondst, want uit die eeuw zijn in Vlaanderen maar een 3-tal spellingsgidsen. Het boek werd vooral gebruikt door jonge mensen rondom Antwerpen en Gent die tijdens die eeuw de Nederlandse taal wilden leren. [naar artikel]
De manier waarop we dansen is de voorbije eeuw(en) flink geëvolueerd. Dat blijkt uit een filmpje van BuzzFeed dat de meest bekende dansstijlen uit de twintigste eeuw netjes op een rijtje zet. Van klassiek ballet tot twerken. [naar artikel]
06:55 Christie's veilt de gigantische kunstcollectie van de in 2018 overleden miljardair Paul Allen. Het wordt naar verwachting de grootste kunstveiling van een private kunstcollectie in de geschiedenis. [naar artikel]
Een eeuw geleden begon het Jong-Turkse regime met de systematische vervolging en uitroeiing van de christelijke Armeense minderheid in het rijk. Dat was een van de eerste grote -maar helaas niet laatste- volkerenmoorden van de bloedige 20e eeuw. [naar artikel]
Gisteravond werden in New York bijzondere portretten geveild. Op de kunstwerken zijn senatoren en congresleden te zien met wapens of letterlijk bloed aan hun handen. De initiatiefnemers willen zo de banden tussen politici en de wapenlobby aankaarten. [naar artikel]
Eind oktober blaast Radio Centraal veertig kaarsjes uit. Dat wordt gevierd met een kunstveiling, concerten, tentoonstellingen en uitzendingen van uit Het Bos en DeStudio. De eigenzinnige radiozender, met een studio op de Scheldekaaien, heeft bovendien nog heel wat toekomstplannen. [naar artikel]
120.000 dollar, ofwel 108.000 euro. Dat is het prijskaartje dat op een Amerikaanse kunstveiling werd gehangen aan een aan de muur geplakte banaan. Dat schrijft CNN. [naar artikel]
In het stedelijk museum ’t Gasthuys in Aalst staat een nieuwe maquette van het Aalst uit de 16de eeuw. De maquette meet 200 cm op 190 cm en is gemaakt door Aalsters architect Jan De Vos. Hij baseerde zich onder meer op de kaarten van Sanderus, een historicus uit de 17e eeuw. [naar artikel]
120.000 dollar, ofwel 108.000 euro. Dat is het prijskaartje dat op een Amerikaanse kunstveiling werd gehangen aan een aan de muur geplakte banaan.... [naar artikel]
In januari start de bouw van jeugdverblijfscentrum Schotte. De vzw Kroffel kan alle middelen gebruiken. Op een kunstveiling veilt de vzw zelfs een authentiek werk van Salvador Dalì. [naar artikel]
‘Diest in de 19de eeuw’ is het thema van een wandeling zondag 21 juli in Diest. Je gaat op stap met de nachtwachter en Netteke, die vertellen over het leven in de 19de eeuw in de stad. [naar artikel]
Onderzoekers van de VUB en ULB hebben meer details bloot- gelegd over het ontstaan van de stad Antwerpen. Dankzij microscopisch bodemonderzoek vonden ze sporen van landbouw terug uit “de 5de, 6de of 7de eeuw” en restanten van een stal uit de 9de eeuw. Volgens hen onderhielden de ‘Antwerpenaars’ toen contacten met de Vikings. [naar artikel]
'Neen, de 21ste eeuw wordt niet de eeuw van het terrorisme. Wat we nu in Europa met jihadisme meemaken, valt grotendeels te vergelijken met wat we zien aan het eind van de 19de eeuw, de aanslagen door anarchisten.' Professor Rik Coolsaet gidst ons door de bizarre wereld van de terreur. [naar artikel]