15:35 Edvard Munch maakte van zijn beroemde schilderij 'De schreeuw' zo'n 30 lithografieën. Een daarvan is verworven door Museum De Reede in Antwerpen. [naar artikel]
Klimaatactivisiten hebben geprobeerd om zich vast te lijmen aan het bekende kunstwerk ‘De schreeuw’ van de Noorse schilder Edvard Munch in de Noorse hoofdstad Oslo. Bewakers konden tussenbeide komen en de poging mislukte, zo zegt de politie op Twitter. [naar artikel]
In Gent hebben onbekenden een iconische knotwilg gevandaliseerd in natuurreservaat Bourgoyen-Ossemeersen. De oude wilg stond er bekend als 'De Schreeuw', naar het schilderij van de Noorse kunstenaar Edvard Munch. [naar artikel]
Veel wijnliefhebbers (én media) geloven nog steeds dat de soms stratosferische veilingprijzen die er voor speciale flessen afgehamerd worden exclusief... The post Australische wijn breekt veilingrecord appeared first on Business AM. [naar artikel]
Conservatoren uit Oslo hebben eindelijk achterhaald wie er op het beroemde schilderij "De Schreeuw" van Edvard Munch de Noorse inscriptie "Kan kun være malet af en gal mand!" (Kan alleen geschilderd zijn door een gek!) maakte. Er werd lang over het auteurschap gediscussieerd, maar volgens de conservatoren was het de schilder zelf. Dat schrijft The New York Times. [naar artikel]
Vlaamse onderzoekers hebben het mysterie ontrafeld van de witte vlekken op het wereldberoemde schilderij 'De Schreeuw' van Edvard Munch. Al jaren [naar artikel]
De Noorse hoofdstad Oslo is een enorm museum rijker, met duizenden werken van Edvard Munch, de getormenteerde kunstenaar die wereldbekende werken als "De schreeuw" en "Madonna" maakte. [naar artikel]
Een van de meest herkenbare beelden uit de kunstgeschiedenis is volgende maand voor het eerst in ons land te zien. Vanaf 6 september stelt Museum De Reede aan de Scheldekaai een lithografische versie van De Schreeuw van Edvard Munch tentoon. [naar artikel]
Edvard Munch (1863-1944) is wereldberoemd geworden door één schilderij: 'De schreeuw' uit 1893, tot op vandaag hét icoon van existentiële angst en verlatenheid. Munch was een getormenteerde kunstenaar. Tot op hoge leeftijd schilderde hij zijn verlatenheid, angst om ziek te worden en problematische omgang met vrouwen in kleurrijke, harde werken. [naar artikel]
Als u dit stuk leest, weet u hoeveel de veiling van 'De schreeuw'van Edvard Munch heeft opgeleverd. Deze versie , een pastel uit 1895, werd geschat op ten minste 80 miljoen dollar (60,8 miljoen euro). Wat maakt dit beeld zo onweerstaanbaar? [naar artikel]
Onderzoekers van UAntwerpen hebben ontdekt hoe het komt dat de gele verf van De Schreeuw, een meesterwerk van Edvard Munch, verbrokkelt. Het Noorse museum dat het werk tentoon stelt, zal het nu in betere omstandigheden bewaren om verdere beschadiging tegen te gaan. [naar artikel]
In Gent hebben onbekenden een iconische treurwilg gevandaliseerd in natuurreservaat Bourgoyen-Ossemeersen. De oude wilg stond er bekend als ‘De Schreeuw’, naar het schilderij van de Noorse kunstenaar Edvard Munch. Beheerder Bart De Muynck van de Gentse Groendienst overweegt klacht in te dienen tegen onbekenden. [naar artikel]
Jarenlang werd er gespeculeerd over de herkomst van de nauwelijks zichtbare zin op het wereldberoemde schilderij ‘De Schreeuw’ van Edvard Munch. Onderzoekers van het Nationaal Kunstmuseum van Noorwegen wisten nu het mysterie te ontrafelen. De woorden zouden door niemand minder dan de kunstenaar zelf op het doek aangebracht zijn. [naar artikel]
Jarenlang werd er gespeculeerd over de herkomst van de nauwelijks zichtbare zin op het wereldberoemde schilderij ‘De Schreeuw’ van de Noorse kunstenaar Edvard Munch. Onderzoekers van het Nationaal Kunstmuseum van Noorwegen wisten nu het mysterie te ontrafelen. De woorden zouden door niemand minder dan de kunstenaar zelf op het doek aangebracht zijn. [naar artikel]
Het Van Gogh Museum in Amsterdam heeft een werk van de Noorse schilder Edvard Munch onthuld. Het gaat om een portret van de Duitse natuurwetenschapper Felix Auerbach. Het schilderij dateert van 1906 en werd voor een onbekend bedrag overgekocht uit een privé-collectie. Het is het enige werk van Munch, die vooral bekend is van zijn iconische […] [naar artikel]
Dit wist u misschien niet: van het beroemde schilderij ‘De Schreeuw’ van Edvard Munch zijn er vier versies gemaakt. En wat u misschien ook niet wist: velen denken dat er op één van de exemplaren vogelpoep hangt. Enkele Vlaamse wetenschappers bogen zich over het mysterie, en kwamen met een logische verklaring om de hardnekkige legende te ontkrachten. [naar artikel]
In het natuurreservaat de Bourgoyen in Gent is een stuk van een knotwilg gestolen dat sprekend lijkt op het schilderij "De schreeuw" van Munch. De helft van de boom is weggesneden en meegenomen. Het natuurreservaat heeft affiches uitgehangen in de hoop het stuk schors terug te krijgen. [naar artikel]
Het schilderij “Meisjes op de Brug” van Edvard Munch is bij Sotheby’s in New York geveild voor 54,5 miljoen dollar, omgerekend zo’n 50,6 miljoen euro. Dat is het tweede hoogste bedrag dat ooit voor een werk van de Noorse kunstenaar (1863-1944) is neergeteld, zo heeft het veilinghuis laten weten. “De Schreeuw” blijft recordhouder: één van de vier uitvoeringen van dat schilderij - één van de hoofdwerken van het expressionisme - ging in 2012 onder de hamer voor 119,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 111 miljoen euro. [naar artikel]
De leerlingen en leerkrachten van de lagere school de Lettertuin in Opglabbeek zetten vrijdagmiddag een geslaagde recordaanval in om een gummibeer van meer dan 7 kilo en een schreeuw langer dan 8 minuten en 45 seconden te creëren. [naar artikel]
In de nieuwe internationale terminal van de luchthaven van Oslo hangt binnenkort een origineel schilderij van Edvard Munch. Dat meldt de luchthavenuitbater die hiervoor een akkoord met het Munch Museum heeft gesloten. [naar artikel]
Wetenschappers van de Universiteit van Antwerpen hebben samen met Duitse en Noorse collega's de bewuste vlekjes op een van de versies van het schilderij van Munch onderzocht. Ze kwamen tot een opvallende conclusie. [naar artikel]
15:48 De eerste avond van de veiling van de kunstcollectie van David en Peggy Rockefeller heeft 646 miljoen dollar opgebracht. Dat is een record. Picasso was de ster van de avond. [naar artikel]
12:03 Tweehonderd etsen van Edvard Munch, Félicien Rops en Francisco Goya vormen de kern van het nieuwe Museum De Reede in Antwerpen. ‘Grafiek is iets voor echte kunstenaars.’ [naar artikel]