Alle Vlaamse Krantenkoppen. Elke minuut geupdate. Vers van de pers.
De Morgen

'De schreeuw' van Munch breekt veilingrecord

07/04/2019 - 09:10
"De schreeuw, een van de vier bestaande versies van het beroemde schilderij van de Noorse kunstenaar Edvard Munch, is bij Sotheby's in New York geveild voor 119,9 miljoen dollar (91 miljoen euro). Dat is het hoogste bedrag dat ooit werd betaald voor een kunstwerk op een veiling."

Gerelateerde krantenkoppen:

1. Antwerps Museum De Reede verwerft litho 'De schreeuw' van Munch (16/11/2022 - De Tijd)

15:35 Edvard Munch maakte van zijn beroemde schilderij 'De schreeuw' zo'n 30 lithografieën. Een daarvan is verworven door Museum De Reede in Antwerpen. [naar artikel]

2. Klimaatactivisten proberen zich vast te lijmen aan wereldberoemd schilderij 'De Schreeuw' van Munch (11/11/2022 - Het Laatste Nieuws)

Klimaatactivisiten hebben geprobeerd om zich vast te lijmen aan het bekende kunstwerk ‘De schreeuw’ van de Noorse schilder Edvard Munch in de Noorse hoofdstad Oslo. Bewakers konden tussenbeide komen en de poging mislukte, zo zegt de politie op Twitter. [naar artikel]

3. Gentse knotwilg 'De Schreeuw' is zijn schreeuw kwijt (10/05/2019 - De Standaard)

In Gent hebben onbekenden een iconische knotwilg gevandaliseerd in natuurreservaat Bourgoyen-Ossemeersen. De oude wilg stond er bekend als 'De Schreeuw', naar het schilderij van de Noorse kunstenaar Edvard Munch. [naar artikel]

4. Australische wijn breekt veilingrecord (11/07/2020 - Express)

Veel wijnliefhebbers (én media) geloven nog steeds dat de soms stratosferische veilingprijzen die er voor speciale flessen afgehamerd worden exclusief... The post Australische wijn breekt veilingrecord appeared first on Business AM. [naar artikel]

5. Kunstmysterie ontrafeld: wie schreef er op "De schreeuw" van Edvard Munch? (01/03/2021 - VRT NWS)

Conservatoren uit Oslo hebben eindelijk achterhaald wie er op het beroemde schilderij "De Schreeuw" van Edvard Munch de Noorse inscriptie "Kan kun være malet af en gal mand!" (Kan alleen geschilderd zijn door een gek!) maakte. Er werd lang over het auteurschap gediscussieerd, maar volgens de conservatoren was het de schilder zelf. Dat schrijft The New York Times. [naar artikel]

6. Toch geen vogelpoep op 'De Schreeuw' (25/08/2016 - Het Laatste Nieuws)

Vlaamse onderzoekers hebben het mysterie ontrafeld van de witte vlekken op het wereldberoemde schilderij 'De Schreeuw' van Edvard Munch. Al jaren [naar artikel]

7. 58 meter hoog, 13 etages en 11 zalen: nieuw museum met "De schreeuw" en ander werk van Edvard Munch in Oslo (21/10/2021 - VRT NWS)

De Noorse hoofdstad Oslo is een enorm museum rijker, met duizenden werken van Edvard Munch, de getormenteerde kunstenaar die wereldbekende werken als "De schreeuw" en "Madonna" maakte. [naar artikel]

8. ‘De Schreeuw’ komt naar ’t stad (07/08/2018 - Gazet van Antwerpen)

Een van de meest herkenbare beelden uit de kunstgeschiedenis is volgende maand voor het eerst in ons land te zien. Vanaf 6 september stelt Museum De Reede aan de Scheldekaai een lithografische versie van De Schreeuw van Edvard Munch tentoon. [naar artikel]

9. Ontrafeld (28/03/2019 - De Morgen)

Edvard Munch (1863-1944) is wereldberoemd geworden door één schilderij: 'De schreeuw' uit 1893, tot op vandaag hét icoon van existentiële angst en verlatenheid. Munch was een getormenteerde kunstenaar. Tot op hoge leeftijd schilderde hij zijn verlatenheid, angst om ziek te worden en problematische omgang met vrouwen in kleurrijke, harde werken. [naar artikel]

10. Geen vogelpoep op 'De schreeuw' van Munch (09/04/2019 - De Morgen)

[naar artikel]

11. 'De schreeuw' is de 'Mona Lisa' van de moderne tijd (28/03/2019 - De Morgen)

Als u dit stuk leest, weet u hoeveel de veiling van 'De schreeuw'van Edvard Munch heeft opgeleverd. Deze versie , een pastel uit 1895, werd geschat op ten minste 80 miljoen dollar (60,8 miljoen euro). Wat maakt dit beeld zo onweerstaanbaar? [naar artikel]

12. UAntwerpen ontdekt waarom ‘De Schreeuw’ stilaan verbrokkelt (16/05/2020 - De Morgen)

Onderzoekers van UAntwerpen hebben ontdekt hoe het komt dat de gele verf van De Schreeuw, een meesterwerk van Edvard Munch, verbrokkelt. Het Noorse museum dat het werk tentoon stelt, zal het nu in betere omstandigheden bewaren om verdere beschadiging tegen te gaan. [naar artikel]

13. Vandalen hakken iconische Gentse treurwilg ‘De Schreeuw’ uit (10/05/2019 - Het Nieuwsblad)

In Gent hebben onbekenden een iconische treurwilg gevandaliseerd in natuurreservaat Bourgoyen-Ossemeersen. De oude wilg stond er bekend als ‘De Schreeuw’, naar het schilderij van de Noorse kunstenaar Edvard Munch. Beheerder Bart De Muynck van de Gentse Groendienst overweegt klacht in te dienen tegen onbekenden. [naar artikel]

14. “Kan alleen door een gek geschilderd zijn”: mysterie rond verborgen inscriptie op ‘De Schreeuw’ eindelijk ontrafeld (22/02/2021 - Het Laatste Nieuws)

Jarenlang werd er gespeculeerd over de herkomst van de nauwelijks zichtbare zin op het wereldberoemde schilderij ‘De Schreeuw’ van Edvard Munch. Onderzoekers van het Nationaal Kunstmuseum van Noorwegen wisten nu het mysterie te ontrafelen. De woorden zouden door niemand minder dan de kunstenaar zelf op het doek aangebracht zijn. [naar artikel]

15. ‘Kan alleen door een gek geschilderd zijn’: mysterie rond verborgen inscriptie op ‘De Schreeuw’ ontrafeld (22/02/2021 - De Morgen)

Jarenlang werd er gespeculeerd over de herkomst van de nauwelijks zichtbare zin op het wereldberoemde schilderij ‘De Schreeuw’ van de Noorse kunstenaar Edvard Munch. Onderzoekers van het Nationaal Kunstmuseum van Noorwegen wisten nu het mysterie te ontrafelen. De woorden zouden door niemand minder dan de kunstenaar zelf op het doek aangebracht zijn. [naar artikel]

16. Van Gogh Museum pakt uit met schilderij van Edvard Munch (25/01/2018 - Metro)

Het Van Gogh Museum in Amsterdam heeft een werk van de Noorse schilder Edvard Munch onthuld. Het gaat om een portret van de Duitse natuurwetenschapper Felix Auerbach.  Het schilderij dateert van 1906 en werd voor een onbekend bedrag overgekocht uit een privé-collectie. Het is het enige werk van Munch, die vooral bekend is van zijn iconische […] [naar artikel]

17. Antwerpse wetenschappers lossen mysterie rond ‘De Schreeuw’ op: “Geen vogelpoep” (25/08/2016 - Gazet van Antwerpen)

Dit wist u misschien niet: van het beroemde schilderij ‘De Schreeuw’ van Edvard Munch zijn er vier versies gemaakt. En wat u misschien ook niet wist: velen denken dat er op één van de exemplaren vogelpoep hangt. Enkele Vlaamse wetenschappers bogen zich over het mysterie, en kwamen met een logische verklaring om de hardnekkige legende te ontkrachten. [naar artikel]

18. Wie heeft de knotwilg die lijkt op "De schreeuw" gestolen? (10/05/2019 - VRT NWS)

In het natuurreservaat de Bourgoyen in Gent is een stuk van een knotwilg gestolen dat sprekend lijkt op het schilderij "De schreeuw" van Munch. De helft van de boom is weggesneden en meegenomen. Het natuurreservaat heeft affiches uitgehangen in de hoop het stuk schors terug te krijgen. [naar artikel]

19. Schilderij van Munch geveild voor bijna 51 miljoen euro (15/11/2016 - Het Belang van Limburg)

Het schilderij “Meisjes op de Brug” van Edvard Munch is bij Sotheby’s in New York geveild voor 54,5 miljoen dollar, omgerekend zo’n 50,6 miljoen euro. Dat is het tweede hoogste bedrag dat ooit voor een werk van de Noorse kunstenaar (1863-1944) is neergeteld, zo heeft het veilinghuis laten weten. “De Schreeuw” blijft recordhouder: één van de vier uitvoeringen van dat schilderij - één van de hoofdwerken van het expressionisme - ging in 2012 onder de hamer voor 119,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 111 miljoen euro. [naar artikel]

20. De Lettertuin breekt record van de langste schreeuw en de zwaarste gummibeer (28/03/2022 - Het Belang van Limburg)

De leerlingen en leerkrachten van de lagere school de Lettertuin in Opglabbeek zetten vrijdagmiddag een geslaagde recordaanval in om een gummibeer van meer dan 7 kilo en een schreeuw langer dan 8 minuten en 45 seconden te creëren. [naar artikel]

21. Oslo hangt origineel werk van Edvard Munch in de luchthaven (14/10/2017 - VRT NWS)

In de nieuwe internationale terminal van de luchthaven van Oslo hangt binnenkort een origineel schilderij van Edvard Munch. Dat meldt de luchthavenuitbater die hiervoor een akkoord met het Munch Museum heeft gesloten. [naar artikel]

22. Witte vlekjes op "De schreeuw" blijken dan toch geen vogelpoep (25/08/2016 - De Redactie)

Wetenschappers van de Universiteit van Antwerpen hebben samen met Duitse en Noorse collega's de bewuste vlekjes op een van de versies van het schilderij van Munch onderzocht. Ze kwamen tot een opvallende conclusie. [naar artikel]

23. Rockefeller breekt veilingrecord (09/05/2018 - De Tijd)

15:48 De eerste avond van de veiling van de kunstcollectie van David en Peggy Rockefeller heeft 646 miljoen dollar opgebracht. Dat is een record. Picasso was de ster van de avond. [naar artikel]

24. ‘Kijken naar Munch is kijken naar jezelf' (07/06/2017 - De Tijd)

12:03 Tweehonderd etsen van Edvard Munch, Félicien Rops en Francisco Goya vormen de kern van het nieuwe Museum De Reede in Antwerpen. ‘Grafiek is iets voor echte kunstenaars.’ [naar artikel]

Vers van de pers.
Alle Vlaamse Krantenkoppen.
Elke minuut geupdate.
De Krantenkoppen dagelijks in je mailbox?
Gratis dagelijks de krantenkoppen in je mailbox!

Dagelijks de populairste artikels in je mailbox?

Je kan je op elk moment uitschrijven!