Overlegcomité zet licht op groen voor 5G-veiling in 2022
De federale regering en de gewestregeringen hebben woensdag in een overlegcomité een akkoord bereikt over de veiling van 5G-spectrum en de eventuele komst van een vierde telecomspeler in België. Dat meldt premier Alexander De Croo (Open Vld) op sociale media.
Vorige maand had de federale ministerraad al de koninklijke besluiten voor de veiling van 5G-spectrum goedgekeurd. Die veiling is verbonden met de eventuele komst van een vierde speler. Het overlegcomité moest nog groen licht geven, wat nu is gebeurd.
Het akkoord maakt extra concurrentie voor Telenet, Proximus en Orange mogelijk. Dat er een vierde speler komt, wil niet meteen zeggen dat de consument hier iets van gaat merken. Een vierde operator kan er ook voor kiezen zich enkel te richten op bedrijven.
Proximus heeft al een “5G light-netwerk” in ons land. Maar hoe snel is dat nu? Bekijk het hieronder:
Tot nu toe heeft enkel het Belgische Citymesh, onderdeel van de Limburgse IT-groep Cegeka, zich publiekelijk kandidaat gesteld. Citymesh richt zich vooral op bedrijven met private netwerken. Het bedrijf zegt aan Data News “blij te zijn met deze beslissing.” Volgens Citymesh kan de markt nu echt beginnen spelen. Op de vraag of ze zich ook op de consumentenmarkt willen begeven, sluit Mitch De Geest, CEO van Citymesh, niets uit. “Als de veiling zeer goed uitdraait voor ons, dan liggen alle mogelijkheden open”.
In een reactie aan HLN zegt telecomregulator BIPT dat het de voorbereiding van de veiling van 5G-licenties kan starten nu het Overlegcomité het licht op groen heeft gezet. Die voorbereiding neemt zo’n 6 maanden in beslag. Het BIPT verwacht ten laatste tegen de zomer van 2022 de veiling te kunnen houden.
“Dit is erg goed nieuws voor ons land, na vele jaren van stilstand in het dossier, realiseren we eindelijk wat verschillende instanties van ons verwachtten, niet in het minst de consumentenorganisaties, alsook Europa en bedrijven die 5G-toepassingen willen ontwikkelen,” zegt De Sutter, die spreekt van “een grote doorbraak”.
Dat consumenten in 2022 nog een landelijke dekking van 5G mogen verwachten, acht de telecomregulator klein. “De uitrol zal in 2022 hoogstwaarschijnlijk nog kunnen starten, maar een landelijke dekking is eerder iets voor 2023", zegt Jimmy Smedts, woordvoerder van het BIPT.
Bekijk ook onze HLN Doc over de tegenstanders van 5G:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
Telenet werkt aan gratis tool om porno en geweld te blokkeren voor kinderen
Independer
Internet trager dan beloofd door je provider? Dit kan je doen: “Operatoren zeggen vaak niet dat het om maxima gaat”
‘Razendsnel internet’ klinkt spectaculair, waardoor de teleurstelling groot is als je later toch even moet wachten vooraleer een webpagina laadt of je een video kan bekijken. Wat de provider adverteert op het vlak van internetsnelheid, kan sterk verschillen van de reële snelheid waarmee je surft. Independer.be legt uit wat jij kan doen als je het gevoel hebt dat je internet niet zo snel is als je provider je beloofde. “In 2023 verdubbelde het aantal klachten.” -
Deense artiest heeft op Spotify miljoenen fans, justitie gelooft daar niets van en klaagt hem aan
Een man uit Denemarken wordt beschuldigd van grootschalige oplichting via streamingplatformen als Spotify en Apple Music. De man zou honderden duizenden euro’s hebben verdiend door de diensten te laten denken dat miljoenen mensen naar zijn muziek luisterden. De Deense justitie vermoedt dat hij de boel voor de gek houdt met ‘ongeautoriseerde technieken’ en eist een gevangenisstraf. Niet eerder is iemand aangeklaagd wegens betrokkenheid bij ‘fake streams’. -
Duitsers leggen uitgebreide Russische desinformatiecampagne op X bloot
10
Illegale producten te koop op AliExpress? Europese Commissie opent onderzoek
Op de Chinese webwinkel AliExpress zijn mogelijk illegale producten te koop. Daarom opent de Europese Commissie een officieel onderzoek. Het zou gaan om namaakgeneesmiddelen, illegale voeding en dieetsupplementen die niet toegestaan zijn. Het is het derde onderzoek dat geopend wordt sinds de invoering van de Digital Services Act (DSA). -
“Microsoft en OpenAI plannen datacenter van 100 miljard dollar”
Bestuurders bij Microsoft en OpenAI hebben plannen voor een datacenterproject met een supercomputer om de kunstmatige intelligentie van OpenAI aan te drijven. Dat meldt technieuwssite The Information op basis van ingewijden. Het project zou tot 100 miljard dollar (bijna 93 miljard euro) kunnen kosten. -
Scholierenkoepel doet oproep om AI toe te laten in klas
HLN Shop
Ga voor schoonheid én degelijkheid: in vijf stappen naar jouw ideale e-bike
HLN Shop
“Gebruik er verschillende door elkaar”: podoloog geeft raad bij het kiezen van jouw perfecte wandelschoenen
Bij velen onder ons kriebelt het al om deugddoende tochten te maken in het groen. Ben je nog geen volleerd wandelfanaat, maar wil je graag de draad oppikken? Trek dan een instapmodel wandelschoenen aan je voeten. HLN Shop gaat na met welk schoeisel je als beginnend wandelaar - figuurlijk dan - over rozen loopt. -
Jobat
Ontslag gekregen of genomen: op welke werkloosheidsuitkering kan je dan rekenen?
Er komen heel wat formaliteiten bij kijken als je werkgever je ‘laat gaan’. Eén van de belangrijkste, waarvoor je ook zelf de nodige stappen dient te ondernemen, is de werkloosheidsuitkering. Terwijl je zoekt naar een nieuwe job – intensief én tijdrovend – zorgt deze vergoeding ervoor dat je niet zonder een inkomen komt te zitten. Maar wanneer heb je er recht op als bediende, en hoeveel bedraagt die uitkering? Jobat.be zoekt het uit. -
Elon Musk op de vingers getikt door eigen platform: X verwijdert video die miljardair had gedeeld