De beste Belgische krantenkoppen, elke minuut geupdate.

Turkije schrapt NAVO-overleg met Zweden en Finland

Het Laatste Nieuws

24/01/2023 - 17:18

Turkije heeft een voor februari gepland overleg met Zweden en Finland over de NAVO-toetreding van de twee Noord-Europese landen geschrapt van de agenda, melden Turkse staatsmedia. Het overleg was op verzoek van de Turkse regering volgende maand gepland in Brussel. Ook NAVO-chef Jens Stoltenberg zou aanschuiven.


LEES VOLLEDIG ARTIKEL OP HET LAATSTE NIEUWS

Gerelateerde krantenkoppen:

  1. Turkije verzet zich niet langer tegen NAVO-lidmaatschap van Finland en Zweden (28/06/2022 - VRT NWS)
    Turkije zal de aanvraag van Finland en Zweden om toe te treden tot de NAVO steunen. Dat zegt de Finse president vanop de NAVO-top in Madrid en is bevestigd door secretaris-generaal Jens Stoltenberg. Zweden en Finland willen lid worden van het militaire bondgenootschap omdat ze zich bedreigd voelen door Rusland. De 30 NAVO-landen moeten daarmee instemmen, maar Turkije lag dwars.
    [naar artikel]
  2. Turkije staakt verzet tegen NAVO-lidmaatschap Finland en Zweden (29/06/2022 - Gazet van Antwerpen)
    Turkije staakt zijn verzet tegen de toetreding van Finland en Zweden tot de NAVO. Dat heeft de Finse president Sauli Niinistö aangekondigd. Turkije zal tijdens de NAVO-top in Madrid de uitnodiging aan Finland en Zweden om lid te worden ondersteunen.
    [naar artikel]
  3. Finland, Zweden en Turkije komen vrijdag bijeen voor overleg over toetreding tot NAVO (24/08/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Afgevaardigden van Finland, Zweden en Turkije komen vrijdag in Finland bijeen voor gesprekken over de noordelijke uitbreiding van de NAVO. Dit heeft de Zweedse minister van Buitenlandse Zaken, Ann Linde, woensdag op radio SVT bevestigd.
    [naar artikel]
  4. NAVO-kandidaten Finland en Zweden sturen onderhandelaars naar opstandig Turkije (24/05/2022 - Express)
    Finland en Zweden sturen woensdag afgevaardigden naar Turkije in de hoop de Turkse oppositie tegen het NAVO-lidmaatschap van de Scandinavische landen te keren. Dat maakt de Finse minister van Buitenlandse Zaken Pekka Haavisto bekend. Op 18 mei zonden Finland en Zweden gezamenlijk hun officiële aanvragen tot lidmaatschap van de NAVO in. Dat deden ze na […]
    [naar artikel]
  5. Turkije gaat akkoord met toetreding Zweden en Finland tot de NAVO (28/06/2022 - Express)
    Turkije verzet zich niet langer tegen de toetreding van Zweden en Finland tot de NAVO. Dat zeggen NAVO-secretaris-generaal Jens Stoltenberg en de Finse president Niinisto. Zowel Stoltenberg als Niisto zeggen dat ’s werelds machtigste militaire alliantie een akkoord heeft bereikt om Zweden en Finland toe te laten, nadat de bezwaren van Turkije waren weggenomen. Verzet […]
    [naar artikel]
  6. Finland mag van Turkije toetreden tot de NAVO (maar Zweden nog niet)  (17/03/2023 - VRT NWS)
    Van Turkije mag Finland toetreden tot de westerse militaire verdragsorganisatie NAVO. Dat heeft Recep Tayyip Erdogan, de president van Turkije, aangekondigd. Zweden, dat ook wil toetreden tot de NAVO, mag dat van Turkije nog niet.
    [naar artikel]
  7. Turkije onderhandelt met Zweden en Finland over toetreding tot NAVO en terreurbestrijding (26/08/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Zweden en Finland hebben vrijdag hun engagement herbevestigd om tegen terrorisme te strijden, zegt het Turkse presidentschap, na een vergadering in Finland tussen vertegenwoordigers van de drie landen. Finland en Zweden willen lid worden van de NAVO, maar moeten daarvoor Turkse aarzeling bezweren.
    [naar artikel]
  8. NAVO-baas Stoltenberg begroet "constructieve gesprekken" over toetreding tussen Turkije, Zweden en Finland (20/06/2022 - Het Laatste Nieuws)
    De gesprekken tussen Turkije, Finland en Zweden bij de NAVO om een oplossing te vinden voor de Turkse bezwaren tegen een toetreding van Finland en Zweden, zijn constructief verlopen en zullen voortgezet worden. Dat zegt NAVO-baas Jens Stoltenberg in een persbericht.
    [naar artikel]
  9. Finland en Zweden praten opnieuw met Turkije over NAVO-lidmaatschap (09/03/2023 - Het Laatste Nieuws)
    Finland en Zweden hebben de gesprekken met Turkije hervat over de toetreding van beide landen tot de NAVO. Na een wekenlange pauze zijn de onderhandelaars van de drie landen donderdag opnieuw bijeengekomen in Brussel, bevestigen NAVO-bronnen. Ook secretaris-generaal Jens Stoltenberg van de NAVO nam deel aan de vergadering.
    [naar artikel]
  10. Finland en Zweden praten opnieuw met Turkije over NAVO-lidmaatschap (09/03/2023 - Het Belang van Limburg)
    Finland en Zweden hebben de gesprekken met Turkije hervat over de toetreding van beide landen tot de NAVO. Na een wekenlange pauze zijn de onderhandelaars van de drie landen donderdag opnieuw bijeengekomen in Brussel, bevestigen NAVO-bronnen. Ook secretaris-generaal Jens Stoltenberg van de NAVO nam deel aan de vergadering.
    [naar artikel]
  11. Turkije kondigt 'opvolgingsvergadering' met Zweden en Finland aan (21/07/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Turkije, Finland en Zweden komen in augustus opnieuw bijeen om een stand van zaken op te maken met betrekking tot de NAVO-toetreding van Finland en Zweden. Dat heeft de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Mevlut Cavusoglu donderdag bekendgemaakt.
    [naar artikel]
  12. Turkije staakt verzet tegen NAVO-lidmaatschap Zweden en Finland (28/06/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Turkije verzet zich niet langer tegen het NAVO-lidmaatschap van Zweden en Finland. Dat heeft de Finse president gezegd. Op de NAVO-top in Madrid zijn de drie landen het eens geworden over de bezwaren die Turkije aanvankelijk had, zeggen NAVO-bronnen. Daardoor is de weg voor de twee Noordse landen vrij om lid te worden.
    [naar artikel]
  13. Turkije triomfeert op NAVO-top: dit heeft Erdogan thuisgehaald in ruil voor toetreding van Zweden en Finland (29/06/2022 - VRT NWS)
    Nu Turkije de toetreding van Finland en Zweden tot de NAVO dan toch niet meer in de weg staat, rijst de vraag wat de Turkse president Recep Tayyip Erdogan daarvoor in ruil heeft gekregen. Finland en Zweden engageren zich bijvoorbeeld om Turkije te steunen tegen "bedreigingen van de nationale veiligheid", maar wat houdt dat in?
    [naar artikel]
  14. Turkije herneemt gesprekken met Zweden en Finland over NAVO-toetreding (27/02/2023 - Het Belang van Limburg)
    De onderhandelingen tussen Turkije enerzijds en Zweden en Finland anderzijds over het NAVO-lidmaatschap van de twee landen worden op 9 maart hernomen. Dat heeft de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Mevlüt Cavusoglu bekendgemaakt op een persconferentie in Ankara.
    [naar artikel]
  15. Finland, Zweden en Turkije houden in augustus gesprekken over NAVO-uitbreiding (19/08/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Vertegenwoordigers van Finland, Zweden en Turkije zullen nog deze maand opnieuw bijeenkomen om te praten over de uitbreiding van de NAVO. Dat heeft de Finse minister van Buitenlandse Zaken Pekka Haavisto vrijdag meegedeeld op een persconferentie.
    [naar artikel]
  16. Finland, Zweden en Turkije houden in augustus gesprekken over NAVO-uitbreiding (19/08/2022 - Het Belang van Limburg)
    Vertegenwoordigers van Finland, Zweden en Turkije zullen nog deze maand opnieuw bijeenkomen om te praten over de uitbreiding van de NAVO. Dat heeft de Finse minister van Buitenlandse Zaken Pekka Haavisto vrijdag meegedeeld op een persconferentie.
    [naar artikel]
  17. Zweden en Finland willen officieel bij de NAVO, maar nu ligt Turkije dwars: “Erdogan gebruikt dit moment als een hefboom” (16/05/2022 - Gazet van Antwerpen)
    Na Finland heeft nu ook Zweden zich uitgesproken voor lidmaatschap van de NAVO. Dat heeft de Zweedse premier Magdalena Andersson zondag bekendgemaakt. NAVO-lid Turkije heeft echter bezwaar opgeworpen tegen de mogelijk toetreding van beide landen. Waarom is Turkije tegen? En wat met de neutrale zone die nu volledig wegvalt?
    [naar artikel]
  18. Zweden en Finland willen officieel bij de NAVO, maar nu ligt Turkije dwars: “Erdogan gebruikt dit moment als een hefboom” (16/05/2022 - Het Belang van Limburg)
    Na Finland heeft nu ook Zweden zich uitgesproken voor lidmaatschap van de NAVO. Dat heeft de Zweedse premier Magdalena Andersson zondag bekendgemaakt. NAVO-lid Turkije heeft echter bezwaar opgeworpen tegen de mogelijk toetreding van beide landen. Waarom is Turkije tegen? En wat met de neutrale zone die nu volledig wegvalt?
    [naar artikel]
  19. Turkije houdt druk op Zweden en Finland na uitnodiging voor NAVO-toetreding (29/06/2022 - De Tijd)
    21:59 Zweden en Finland zijn nu ook formeel door de 30 NAVO-landen uitgenodigd om lid te worden van de alliantie. Hoewel Turkije zijn veto liet vallen, blijft het druk uitoefenen om 'terroristen' uit te lev...
    [naar artikel]
  20. Na Zweeds debacle: Turkije suggereert NAVO-lidmaatschap Finland (30/01/2023 - Knack)
    De Turkse president Erdogan heeft gisteren tijdens een televisie-uitzending op de Turkse televisie gezegd dat ‘Turkije Finland als NAVO-land zou kunnen accepteren, los van Zweden.’ Erdogan in de uitzending nogmaals dat Zweden ‘terroristen’ moet overleveren aan Turkije. Daarmee doelt de Turkse president op Koerdische en Gülenistische activisten, die hij beschouwt als ‘staatsvijanden’. Lees hieronder verder. Korandiplomatie: hoe een verbrande koran het NAVO-lidmaatschap van Zweden in gevaar brengt De Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Mevlüt Cavusoglu bevestigt vandaag die uitspraak: ‘Turkije moet een onderscheid maken tussen beide landen. De toetreding van Finland moet dan ook apart worden bekeken.’ Finland wilde oorspronkelijk samen met Zweden toetreden. Het NAVO-lidmaatschap van Zweden hangt echter aan een zijden draadje na een diplomatieke rel over een verbrande koran. The post Na Zweeds debacle: Turkije suggereert NAVO-lidmaatschap Finland appeared first on Knack.
    [naar artikel]
  21. Finland: "NAVO-gesprekken rond toetreding Zweden en Finland hebben een time-out nodig" (24/01/2023 - VRT NWS)
    De Finse minister van Buitenlandse Zaken Pekka Haavisto zegt dat een time-out nodig is in de gesprekken met Turkije over het NAVO-lidmaatschap van Finland en Zweden. Dat meldt persagentschap Reuters. Turkije ligt al maandenlang dwars in de onderhandelingen over het lidmaatschap.
    [naar artikel]
  22. Turkije dreigt naar Zweden en Finland: woord houden, anders niet in NAVO (30/06/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Turkije dreigt alsnog te dwarsbomen dat Zweden en Finland toetreden tot de NAVO als zij zich niet aan de gemaakte afspraken houden. Dan krijgen zij de vereiste toestemming van het Turkse parlement niet, waarschuwde de Turkse president Recep Tayyip Erdogan op de NAVO-top in Madrid.
    [naar artikel]
  23. Operatie ‘Erdogan paaien’ geslaagd: Turkije maakt bocht en heet Zweden en Finnen welkom bij NAVO (29/06/2022 - Het Belang van Limburg)
    Zodra Turkije groen licht gaf voor de toetreding van Finland en Zweden, maakte NAVO-baas Stoltenberg een vuist naar Vladimir Poetin: “Hij was tegen een uitbreiding van de NAVO. Nu krijgt hij nog meer NAVO. Aan zijn grenzen.”
    [naar artikel]
  24. Sancties blijven uit en Turkije wil Zweden en Finland niet in NAVO: barst het westers front? (17/05/2022 - Het Belang van Limburg)
    Na twee weken is Europa er nog altijd niet in geslaagd een akkoord te bereiken over een zesde sanctiepakket tegen Rusland. En ondertussen stelt Turkije in de NAVO zijn veto tegen de komst van Finland en Zweden. Komen er stilaan barstjes in het westerse bondgenootschap tegen Vladimir Poetin?
    [naar artikel]
  25. Turkije eist uitleveringen in ruil voor NAVO-toetreding Finland en Zweden (29/06/2022 - De Tijd)
    15:46 In ruil voor de toetreding van Finland en Zweden tot de NAVO eist Turkije prompt de uitwijzing van 33 mensen die lid zijn van de verboden Koerdische Arbeiderspartij (PKK) en de beweging Fetö, die buit...
    [naar artikel]
  26. Turkse president hint op goedkeuring voor Finse toetreding tot NAVO (29/01/2023 - Het Belang van Limburg)
    De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zondag laten verstaan dat Turkije de aanvraag van Finland om lid te worden van de NAVO zou kunnen goedkeuren, zonder datzelfde te doen voor Zweden. Het is de eerste keer dat Turkije laat doorschemeren dat het bereid is om de kandidatuur van Finland gescheiden te behandelen van die van Zweden.
    [naar artikel]
  27. Turkije tegen NAVO-lidmaatschap Finland en Zweden: "Thuisbasis voor terroristische organisaties" (13/05/2022 - VRT NWS)
    Turkije is tegen de toetreding van Finland en Zweden tot de NAVO, de westerse militaire organisatie. Volgens president Erdogan zijn die landen een thuisbasis voor veel terroristen. Het is niet duidelijk of Turkije de toetreding ook daadwerkelijk zal blokkeren met zijn vetorecht.
    [naar artikel]
  28. NAVO verwacht toetreding van Zweden en Finland in 2023, maar “Turkije vraagt dingen die we niet kunnen geven” (08/01/2023 - Het Laatste Nieuws)
    Zweden en Finland zouden in 2023 kunnen toetreden tot de NAVO. Dat heeft secretaris-generaal Jens Stoltenberg zondag gezegd. Maar Turkije, dat sinds mei de toetreding van Zweden en Finland blokkeert, legt aan Zweden eisen op waaraan het “niet kan en niet wil voldoen”. Dat heeft de Zweedse premier Ulf Kristersson zondag gezegd op een conferentie over defensie en veiligheid.
    [naar artikel]
  29. Omstreden, en nog steeds geen uitgemaakte zaak: het NAVO-lidmaatschap van Finland en Zweden (19/09/2022 - Express)
    Donderdag moesten de Spaanse parlementsleden stemmen over de vraag of Zweden en Finland tot de NAVO mogen toetreden. Er werd een meerderheid bereikt voor de toetreding van de twee noordse landen tot de NAVO… maar allerminst dankzij de partijen die aan de macht zijn. Ook door de houding van Turkije blijft er onzekerheid over het […]
    [naar artikel]
  30. LIVE. Erdogan: "Turkije zal NAVO-lidmaatschap van Zweden en Finland niet goedkeuren” (16/05/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Turkije ziet een NAVO-toetreding van Zweden en Finland niet zitten en zal het lidmaatschap dan ook niet goedkeuren. Dat stelt president Recep Tayyip Erdogan. Volg alle ontwikkelingen rond het conflict in Oekraïne in onze liveblog.
    [naar artikel]
  31. Amerikaanse president Biden wil Turkije F-16’s leveren na staken van verzet tegen NAVO-lidmaatschap Zweden en Finland (30/06/2022 - Het Belang van Limburg)
    Als het aan de Amerikaanse president Joe Biden ligt, krijgt Turkije dan toch Amerikaanse F-16’s. Dat zei hij donderdag aan het einde van de NAVO-top in Madrid, waar grote tevredenheid heerst dat Turkije zijn verzet tegen de toetreding van Zweden en Finland heeft opgegeven.
    [naar artikel]
  32. Turkse president hint voor eerst op goedkeuring voor Finse toetreding tot NAVO (29/01/2023 - Het Laatste Nieuws)
    De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft zondag laten verstaan dat Turkije de aanvraag van Finland om lid te worden van de NAVO zou kunnen goedkeuren, zonder datzelfde te doen voor Zweden. Het is de eerste keer dat Turkije laat doorschemeren dat het bereid is om de kandidatuur van Finland gescheiden te behandelen van die van Zweden.
    [naar artikel]
  33. Voordat Zweden en Finland kunnen toetreden tot NAVO verwacht Turkije "geschreven antwoord" op eisenpakket (15/06/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Turkije verwacht een "geschreven antwoord" van Finland en Zweden over de Turkse bezorgdheid van een mogelijk NAVO-lidmaatschap van beide landen. Dat zegt de Turkse minister van Buitenlandse Zaken Mevlut Cavusoglu.
    [naar artikel]
  34. Turkije blokkeert nog steeds NAVO-lidmaatschap Zweden en Finland: President Erdogan wil dat beide landen eerst “concrete stappen zetten” (09/11/2022 - Express)
    De Turkse president Recep Tayyip Erdogan zegt dat Zweden en Finland meer moeten doen om hem ervan te overtuigen dat beide landen kunnen toetreden tot de NAVO.  In het nieuws: Op een persconferentie met de Zweedse premier Ulf Kristersson verwelkomde Erdogan het recente besluit van Zweden om een wapenembargo tegen Turkije op te heffen. Echter […]
    [naar artikel]
  35. Nieuwe sancties laten op zich wachten en Turkije wil Zweden en Finland niet in NAVO: komen er barsten in het westers front? (17/05/2022 - Gazet van Antwerpen)
    Na twee weken is Europa er nog altijd niet in geslaagd een akkoord te bereiken over een zesde sanctiepakket tegen Rusland. En ondertussen stelt Turkije in de NAVO zijn veto tegen de komst van Finland en Zweden. Komen er stilaan barstjes in het westerse bondgenootschap tegen Vladimir Poetin?
    [naar artikel]
  36. Geen groen licht uit Ankara voor NAVO-toetreding Finland en Zweden (08/11/2022 - Het Belang van Limburg)
    Het Zweedse parlement houdt volgende week een stemming om de grondwet te veranderen, om zo de strijd tegen het terrorisme op te voeren. Turkije stelt een strengere antiterreurwetgeving in Zweden al langer als voorwaarde om in te stemmen met een Zweeds lidmaatschap van de NAVO. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan had dinsdag een ontmoeting met de nieuwe Zweedse premier, Ulf Kristersson. Achteraf wilde Erdogan nog niet instemmen met de NAVO-uitbreiding naar Zweden en Finland.
    [naar artikel]
  37. Turkije staakt verzet tegen toetreding Finland en Zweden tot NAVO (28/06/2022 - De Tijd)
    20:56 Turkije verzet zich niet langer tegen toetreding van Finland en Zweden tot de NAVO.
    [naar artikel]
  38. Turkse president Erdogan verzet zich tegen Fins en Zweeds NAVO-lidmaatschap (13/05/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Turkije is geen voorstander van een eventueel NAVO-lidmaatschap van Zweden en Finland. Dat heeft de Turkse president Recep Tayyip Erdogan vrijdag gezegd. Dit kan een probleem vormen voor Zweden en Finland, want om lid te worden van de NAVO, moeten alle huidige lidstaten instemmen.
    [naar artikel]
  39. Finland en Zweden overwegen NAVO-lidmaatschap: hoe word je lid van het militaire bondgenootschap? (12/05/2022 - VRT NWS)
    Finland, maar ook Zweden, overwegen om lid te worden van de NAVO, het westerse militaire bondgenootschap. Lid worden van de NAVO verloopt over het algemeen veel sneller dan bij de Europese Unie, al moet een land wel een aantal stappen zetten. Bij Finland en Zweden zou dat in principe vrij snel kunnen gaan. Hoe wordt een land lid van de NAVO?
    [naar artikel]
  40. NAVO-baas heeft vertrouwen in toetreding Finland en Zweden (19/05/2022 - Het Belang van Limburg)
    Jens Stoltenberg, de secretaris-generaal van de NAVO, is ervan overtuigd dat Zweden en Finland snel tot de alliantie zullen kunnen toetreden, ondanks de Turkse tegenkanting. “Ik heb er vertrouwen in dat we tot een snelle beslissing zullen komen om Finland en Zweden te verwelkomen in de NAVO-familie”, zei hij op een persconferentie samen met de Deense premier Mette Frederiksen in Kopenhagen.
    [naar artikel]
  41. NAVO-baas heeft vertrouwen in toetreding Finland en Zweden (19/05/2022 - Gazet van Antwerpen)
    Jens Stoltenberg, de secretaris-generaal van de NAVO, is ervan overtuigd dat Zweden en Finland snel tot de alliantie zullen kunnen toetreden, ondanks de Turkse tegenkanting. “Ik heb er vertrouwen in dat we tot een snelle beslissing zullen komen om Finland en Zweden te verwelkomen in de NAVO-familie”, zei hij op een persconferentie samen met de Deense premier Mette Frederiksen in Kopenhagen.
    [naar artikel]
  42. Zweden snapt niet dat Erdogan hun NAVO-toetreding weigert: "Na Turkije waren wij het eerste land dat de PKK terroristisch noemde” (20/05/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Erdogan zegt dat de Zweedse steun aan de PKK de voornaamste reden is om Zweden en Finland niet toe te laten tot de NAVO, waar Turkije al 70 jaar lid van is.
    [naar artikel]
  43. Erdogan blokkeert NAVO-toetreding van Zweden en Finland: “Beide landen bieden onderdak aan PKK” (16/05/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Turkije ziet een NAVO-toetreding van Zweden en Finland niet zitten en zal het lidmaatschap dan ook niet goedkeuren. Dat laat president Recep Tayyip Erdogan weten. De beslissing van Turkije maakt de toetreding van de twee landen tot het militaire bondgenootschap onmogelijk aangezien alle lidstaten groen licht moeten geven.
    [naar artikel]
  44. Was het Hongarije dat de toetreding van Zweden en Finland tot de NAVO blokkeerde? (01/03/2023 - Express)
    Hoewel er minder wordt gesproken over de rigiditeit van Hongarije dan die van Turkije, is Hongarije het andere NAVO-lid dat de toetredingsverdragen met Zweden en Finland nog niet heeft geratificeerd. Afgelopen najaar beloofde het land om er werk van te maken, maar nu stuurt het alleen een delegatie naar Stockholm en Helsinki. In het nieuws: […]
    [naar artikel]
  45. “Zweden en Finland hebben positieve stappen gezet voor hun NAVO-aanvraag”, zegt Turkije (30/11/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Zweden en Finland hebben “positieve stappen” gezet in de strijd tegen terrorisme, wat een voorwaarde van Turkije is om het NAVO-lidmaatschap van beide landen goed te keuren. Dat heeft Turks minister van Buitenlandse Zaken Mevlut Cavusoglu woensdag gezegd.
    [naar artikel]
  46. Parijs over NAVO-toetreding Finland en Zweden: "Turkije moet zijn keuzes maken” (26/06/2022 - Het Laatste Nieuws)
    Turkije moet "zijn keuzes maken" over het NAVO-lidmaatschap van Zweden en Finland, op het gevaar af om vragen te doen ontstaan over zijn "gedrag" binnen de alliantie. Dat zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Catherine Colonna, in een interview met Journal du Dimanche.
    [naar artikel]
  47. Erdogan blijf zich verzetten tegen toetreding Zweden en Finland bij NAVO (19/05/2022 - Het Laatste Nieuws)
    De Turkse president Recep Tayyip Erdogan blijft voorlopig bij zijn tegenkanting tegen de toetreding van Finland en Zweden tot de NAVO. “We hebben de verantwoordelijken in de NAVO gezegd, dat we ‘neen’ zullen zeggen tegen een toetreding van Finland en Zweden. Dat zal ons standpunt blijven”, zei hij donderdag aan de staatszender TRT.
    [naar artikel]
  48. Turkije blijft gekant tegen NAVO-toetreding van Zweden (14/01/2023 - De Tijd)
    16:48 Turkije blijft zich verzetten tegen de toetreding van Zweden en Finland tot de NAVO. 'We hebben een echt probleem', zegt een raadgever van de Turkse president.
    [naar artikel]
  49. Finland en Zweden hebben officieel aanvraag voor NAVO-lidmaatschap ingediend, maar Turkije ligt nog dwars (18/05/2022 - VRT NWS)
    Dit weekend werd het nog aangekondigd als "een historische dag" en vandaag is het zo ver: Finland en Zweden hebben officieel hun aanvraag voor NAVO-lidmaatschap ingediend. Beide landen zetten die stap omdat ze zich bedreigd voelen door Rusland. Alle 30 NAVO-landen moeten nu instemmen met de nieuwe leden. Momenteel ligt Turkije nog dwars over de toetreding.
    [naar artikel]

Voor informatie mail naar [email protected]. Disclaimer. Privacy policy