Een schilderij uit 1520 van Bernhard Strigel (1460-1528) heeft bij een veiling in Toulouse in Frankrijk 2,8 miljoen euro opgeleverd. De eigenaars hadden het jarenlang tussen andere schilderijen op een bed laten liggen in een appartement en zijn verrast door de opbrengst. [naar artikel]
Een schilderij met een engel, geschilderd in 1520, heeft bij een veiling in het Franse Toulouse 2,8 miljoen euro opgeleverd. De eigenaars, die het schilderij van de Duitser Bernhard Strigel (1460-1528) jarenlang tussen andere schilderijen op een bed hadden laten liggen in een appartement, waren erg verrast over de hoge prijs. [naar artikel]
Het schilderij ‘Le bassin aux nymphéas’ (De vijver met waterlelies) van de Franse impressionist Claude Monet is donderdag bij Christie’s in New York onder de hamer gegaan voor 74 miljoen dollar (69 miljoen euro). In totaal haalde het veilinghuis op één avond 640 miljoen dollar binnen. [naar artikel]
In Stabroek heeft Monumentenwacht een verborgen schilderij ontdekt van Marten Melsen (1870-1947). Dat gebeurde in het ouderlijk huis van Melsen terwijl minister Diependaele (N-VA) toekeek. "Op de onderkant van een lade zag ik plots een schilderij. De familie wist van niets", zegt Caroline Meert van Monumentenwacht provincie Antwerpen. [naar artikel]
Een schilderij van Paul Delvaux is voor zo'n 2,5 miljoen euro onder de hamer gegaan bij Sotheby's. “Dat opent nieuwe perspectieven”, zegt conservator Julie Van Deun. [naar artikel]
Het schilderij ‘Salvator Mundi’ van Leonardo Da Vinci is in New York geveild voor maar liefst 450,3 miljoen dollar (382 miljoen euro) – meer dan vier keer keer het verwachte bedrag. Het werk uit 1500 is daarmee het duurste schilderij dat ooit onder de hamer ging. Het veilinghuis Christie’s had vooraf verwacht dat het werk […] [naar artikel]
Het iconische schilderij uit 1972 “Portrait of an Artist (Pool with Two Figures)” van de Britse kunstenaar David Hockney is gisteren in veilinghuis... [naar artikel]
Een schilderij van de Franse kunstschilder Claude Monet is op een veiling in New York verkocht voor 110,7 miljoen dollar. Daarmee is het recordbedrag gebroken voor een impressionistisch kunstwerk, laat veilinghuis Sotheby’s dinsdag weten. Het gaat ook om een recordbedrag voor een werk van de Franse impressionist. Zeven gegadigden streden acht minuten lang voor “Meules”, […] Het bericht Schilderij van Monet verkocht voor recordbedrag van 110,7 miljoen dollar verscheen eerst op Metro. [naar artikel]
“De bespotting van Christus” van de Italiaan Cimabue werd ontdekt in een Franse keuken en is nu geveild voor vijf keer het geschatte bedrag. Een record voor een werk uit de middeleeuwen. [naar artikel]