Alle Vlaamse Krantenkoppen. Elke minuut geupdate. Vers van de pers.
Gazet van Antwerpen

Veilinghuis Sotheby’s verkoopt meesterwerk van Rubens: waarde geschat op 20 tot 30 miljoen dollar

21/02/2023 - 13:09
"Veilinghuis Sotheby’s Brussel heeft dinsdagmiddag de verkoop van een meesterwerk van Pieter Paul Rubens aangekondigd. Het werk van de gelauwerde Antwerpse kunstenaar is bestemd voor een veiling in New York in mei. "

Gerelateerde krantenkoppen:

1. Veilinghuis Sotheby’s verkoopt meesterwerk van Rubens: waarde geschat op 20 tot 30 miljoen dollar (21/02/2023 - Gazet van Antwerpen)

Veilinghuis Sotheby’s Brussel heeft dinsdagmiddag de verkoop van een meesterwerk van Pieter Paul Rubens aangekondigd. Het werk van de gelauwerde Antwerpse kunstenaar is bestemd voor een veiling in New York in mei. [naar artikel]

2. Amerikaans koppel verkoopt Rubens wegens scheiding, het meesterwerk brengt 24 miljoen euro op (17/05/2023 - Het Belang van Limburg)

Bij het veilinghuis Sotheby’s in New York zijn dinsdagavond lokale tijd werken van Rubens en Magritte als onderdeel van verschillende collecties onder de hamer gegaan. Het werk ‘Portret van een man als de god Mars’, dat in februari twee dagen in Brussel te bekijken was, veranderde voor 26,2 miljoen dollar (24,1 miljoen euro) van eigenaar. [naar artikel]

3. Sotheby's verkoopt een Rubens, maar is het ook echt een Rubens? (17/01/2017 - De Morgen)

Het veilinghuis Sotheby's veilt volgende week een schilderij van Rubens. Het werk wordt op minstens een miljoen dollar geschat. Twee jaar geleden, toen men het nog niet aan Rubens toeschreef, werd het voor 12.500 euro geveild. Alleen, is het wel een Rubens? [naar artikel]

4. Vechtscheiding kan veilinghuis Sotheby’s recordverkoop opleveren: totaal geschatte waarde ligt rond 600 miljoen dollar (16/11/2021 - Gazet van Antwerpen)

“Mogelijk de belangrijkste verzameling in eender welke verzamelcategorie ooit.” Je weet dat je goed bezig bent als Sotheby’s, een van ’s werelds meest prestigieuze veilinghuizen, je geen bloemetjes, maar spreekwoordelijke boeketten toewerpt. Niet verwonderlijk als je Warhols, Rothko’s, Picasso’s genoeg hebt om zelfs het kleinste kamertje stijlvol in te richten. Vannacht is het eerste deel van de Macklowe Collection onder de hamer gegaan. Verwachte opbrengst van beide veilingen? 600 miljoen dollar (525 miljoen euro). De reden van verkoop? Een bittere vechtscheiding én een acuut cashprobleem. [naar artikel]

5. Aaron Judge schrijft honkbalgeschiedenis en breekt 61 jaar oud homerunrecord - Waarde van bewuste bal op 2 miljoen dollar geschat (05/10/2022 - Het Laatste Nieuws)

Aaron Judge (30) heeft vannacht geschiedenis geschreven in het honkbal. De Amerikaan van New York Yankees sloeg zijn 62ste homerun van het seizoen, een nieuw record. De toeschouwer die de bal kon vangen, werd naar buiten geëscorteerd. De waarde van de bal wordt geschat op twee miljoen dollar. [naar artikel]

6. Meesterwerk van Rubens te koop voor minstens 30 miljoen euro: onbetaalbaar voor Antwerps Rubenshuis  (28/10/2022 - VRT NWS)

Een meesterwerk van de Antwerpse barokschilder Rubens, dat lange tijd spoorloos was, wordt eind januari geveild door Sotheby's in New York. Het kan minstens 30 miljoen euro opbrengen, een van de hoogste bedragen ooit voor een oud werk. "Salomé Met Het Hoofd Van Johannes De Doper" zoals het werk heet, dateert uit 1609 en dook pas in de late jaren 80 op. "Voor een Belgisch museum is het werk onbetaalbaar, maar misschien kunnen we het ooit in bruikleen tonen", zegt Bert Watteeuw, directeur van het Rubenshuis in Antwerpen. [naar artikel]

7. Handtekening Rubens levert tijdens veiling veertig keer meer op dan geschat (17/10/2018 - Gazet van Antwerpen)

20.000 euro, zo hoog liep de prijs op voor een stuk papier met de handtekening van barokschilder Pieter Paul Rubens. Het kleinood werd verkocht tijdens een open veiling van het Brusselse veilinghuis Arenberg Auctions. Twee telefonische bieders hadden hun zinnen op het lot gezet, dat oorspronkelijk geschat werd op 300 à 400 euro. “Het gaat om een ontvangstbewijs van een betaling van een pastoor van Sint-Pieter”, legt Henri Godts van het veilinghuis uit. “Met een serieuze watervlek erop. Rubens had van die pastoor 1.800 gulden ontvangen en dit was het bewijs daarvan. Waarvoor, dat weten we niet. Welke ‘Sint-Pieter’, daar hebben we ook geen idee van.” [naar artikel]

8. Wat maakt de Kindermoord van Rubens een meesterwerk? (26/09/2018 - VRT NWS)

Vanaf vandaag is de "Kindermoord in Bethlehem" een half jaar te zien in het Rubenshuis in Antwerpen. Het wordt beschouwd als een van de absolute meesterwerken die Rubens heeft gemaakt toen hij terugkwam uit Italië, begin 17e eeuw. Wat maakt het zo bijzonder? [naar artikel]

9. Gestolen Rubens. Athene toont meesterwerk aan de wereld (07/04/2019 - De Morgen)

[naar artikel]

10. Publiek kan restauratie meesterwerk Rubens live volgen: “Te weinig bekend dat hier topstuk te zien is” (28/09/2020 - Gazet van Antwerpen)

Met een mobiele montagekraan is een meesterwerk van Rubens maandag van de muur gehaald in de Onze-Lieve-Vrouw-over-de-Dijlekerk in Mechelen. Daar hangt het drieluik De Wonderbare Visvangst al 400 jaar. Een restauratie die het publiek in de kerk zelf live kan volgen en ruim een jaar duurt, moet het erkende topstuk veiligstellen voor de toekomst. [naar artikel]

Vers van de pers.
Alle Vlaamse Krantenkoppen.
Elke minuut geupdate.
De Krantenkoppen dagelijks in je mailbox?
Gratis dagelijks de krantenkoppen in je mailbox!

Dagelijks de populairste artikels in je mailbox?

Je kan je op elk moment uitschrijven!