Wetenschappers proberen via infraroodstralen de identiteit van de mysterieuze man met het vlinderstrikje die onder Picasso's meesterwerk De blauwe kamer prijkt, te identificeren. [naar artikel]
De Spaanse duivelskunstenaar Pablo Picasso (1881-1973) is een van de reuzen van de twintigste- eeuwse kunst. Een fragmentatiebom, een rebel, een beeldenstormer. Kleptomaan die van zijn collega-schilders stal met zijn ogen, vader van het veelkantige kubisme, man en minnaar van vele vrouwen. [naar artikel]
Het is niet omdat de oude, bekende kunstenaars opnieuw de lijst van bestverkochte schilderijen aanvoeren, dat de kunstmarkt zich hersteld heeft. Integendeel, in 2023 sputterde ze. [naar artikel]
Een Amerikaanse muntenverzamelaar heeft een bijzondere vondst gedaan. Meermaals kreeg de Amerikaan van verschillende verzamelaars te horen dat hij... [naar artikel]
Het doek "Fillette à la corbeille fleurie" van Picasso is bij Christie's in New York geveild voor 115 miljoen dollar. Het werk was een van de topstukken van de Rockefeller-veiling. [naar artikel]
Een bijzonder kostelijk foutje: iemand heeft per ongeluk een schilderij van Pablo Picasso beschadigd. Dat meldt het bekende veilinghuis Christie’s, vlak voor het topstuk onder de hamer zou gaan. De geschatte waarde? Een slordige 70 miljoen dollar. [naar artikel]
Een schilderij van kunstenaar Pablo Picasso (1881-1973) zou op een veiling in New York 30 miljoen dollar (25 miljoen euro) kunnen opbrengen. Dat maakt veilinghuis Christie’s maandag bekend. [naar artikel]
Bij het veilingshuis Christie's in New York is een schilderij van de Spaanse kunstenaar Pablo Picasso onder de hamer gegaan voor 103,4 miljoen dollar (85 miljoen euro). Het gaat om het schilderij "Vrouw gezeten bij het raam (Marie-Thérèse)". Het schilderij was geschat op 55 miljoen dollar. Het werd verkocht na een strijd van meer dan 19 minuten tussen verschillende bieders. [naar artikel]
Een veiling van elf werken van Pablo Picasso heeft 108,9 miljoen dollar opgeleverd (93,5 miljoen euro). Sotheby’s bracht de schilderijen en andere kunstwerken zaterdag aan de man bij een veiling in het Bellagio-hotel, bekend om zijn kunstcollectie, in de Amerikaanse casinostad Las Vegas. [naar artikel]