Alle Vlaamse Krantenkoppen. Elke minuut geupdate. Vers van de pers.
VRT NWS

Vrouwen zwaar ondervertegenwoordigd op duurste kunstveilingen

28/05/2018 - 13:33
"Van de 100 best verkopende kunstenaars wereldwijd waren er vorig jaar maar 13 vrouwen."

Gerelateerde krantenkoppen:

1. Vrouwen zwaar ondervertegenwoordigd op duurste kunstveilingen (28/05/2018 - VRT NWS)

Van de 100 best verkopende kunstenaars wereldwijd waren er vorig jaar maar 13 vrouwen. [naar artikel]

2. Vrouwen ondervertegenwoordigd in politiek, ook België scoort niet erg goed (08/03/2017 - Het Laatste Nieuws)

Vrouwen zijn nog steeds ondervertegenwoordigd in het politieke leven. In acht landen van de Europese Unie - Bulgarije, Griekenland, Kroatië, [naar artikel]

3. Vrouwen nog altijd ondervertegenwoordigd in managementfuncties (07/03/2019 - Het Laatste Nieuws)

In 2018 bestond 36 procent van het kaderpersoneel in Europa uit vrouwen. Iets meer dan een kwart (27 procent) van de leden van raden van bestuur... [naar artikel]

4. Vrouwen zijn ondervertegenwoordigd bij start-ups (19/02/2020 - De Tijd)

09:15 Slechts iets meer dan een kwart van de teamleden bij start-ups is een vrouw. Dat blijkt uit de jaarlijkse doorlichting van Start it @KBC, de incubator van de grootbank. [naar artikel]

5. Vrouwen blijven ondervertegenwoordigd in vredesonderhandelingen, zegt VN (08/03/2023 - Het Belang van Limburg)

Sima Bahous, de directeur van de VN-organisatie UN Women, heeft dinsdag in de VN-Veiligheidsraad de noodklok geluid over de positie van de vrouw in gewapende conflicten. Ondanks een meer dan 20 jaar oude resolutie blijven vrouwen de eerste slachtoffers van oorlog en zijn ze nog altijd ondervertegenwoordigd in diplomatieke onderhandelingen, stelt ze. [naar artikel]

6. Vrouwen ouder dan 45 zijn ondervertegenwoordigd in advertenties in België (12/12/2023 - VRT NWS)

Vrouwen ouder dan 45 zijn ondervertegenwoordigd in advertenties in België. Dat blijkt uit de resultaten van de Belgian ad diversity barometer, een onderzoek van de Belgian Association of Marketing (BAM) op basis van 3.000 tv-, online en krantenadvertenties. [naar artikel]

7. Hedendaagse kunstveilingen breken resem records (04/04/2019 - De Morgen)

'Fenomenaal.' Zo omschrijft de Financial Timesde veiling van naoorlogse en hedendaagse kunst van Christie's tijdens de voorbije week. Niet alleen sneuvelde het veilingrecord voor een hedendaags kunstwerk, ook werd het hoogste totaalbedrag behaald voor een veiling van hedendaagse kunst. [naar artikel]

8. Kunstveilingen blijven vrouwelijke artiesten discrimineren: slechts één vrouw haalt wereldwijde top vijftig (15/03/2021 - Express)

Minder dan 4 procent van de kunstwerken die sinds het begin van deze eeuw door veilinghuizen werden verkocht, werd door een vrouwelijke artiest gemaakt. Bovendien vallen vrouwelijke kunstenaars in de hoogste prijscategorieën vooral op door hun complete afwezigheid. Dat blijkt uit een rapport van wetenschappers aan de Monash University in de Verenigde Staten en de […] The post Kunstveilingen blijven vrouwelijke artiesten discrimineren: slechts één vrouw haalt wereldwijde top vijftig appeared first on Business AM. [naar artikel]

9. Chinese kunstveilingen nemen 36 procent wereldwijde verkopen voor hun rekening (27/12/2021 - Express)

In China hebben kunstveilingen vorig jaar voor een bedrag van 39,5 miljard yuan (6,2 miljard dollar) aan werken verkocht. Dat was 20 procent minder dan het jaar voordien, maar wel goed voor een marktaandeel van meer dan een derde op de wereldmarkt. China nam vorig jaar 36 procent van de totale omzet van de wereldwijde […] [naar artikel]

10. Wereldwijde kunstveilingen boeken recordverkoop; China grootste markt geworden (17/03/2022 - Express)

Vorig jaar lieten kunstveilingen wereldwijd een recordverkoop registreren. Er werden daarbij voor 17,1 miljard dollar aan transacties opgetekend. Dat blijkt uit een rapport van analist Artprice. De stijging wordt toegeschreven aan een aanhoudend snelle groei in Azië en aan een economisch herstel na de coronacrisis. Tegenover het jaar voordien, toen de verkoop door de uitbraak […] [naar artikel]

Vers van de pers.
Alle Vlaamse Krantenkoppen.
Elke minuut geupdate.
De Krantenkoppen dagelijks in je mailbox?
Gratis dagelijks de krantenkoppen in je mailbox!

Dagelijks de populairste artikels in je mailbox?

Je kan je op elk moment uitschrijven!