Een grote veiling van een Brussels veilinghuis zal het volgende week zonder een schilderij van Jos Pauwels moeten doen. Het werk is uit de veiling gehaald omdat er een reukje aan hangt. Volgens een ex-speurder gaat het niet om namaak, maar om een sluwe vorm van oplichting. [naar artikel]
Van de 100 best verkopende kunstenaars wereldwijd waren er vorig jaar maar 13 vrouwen. [naar artikel]
'Fenomenaal.' Zo omschrijft de Financial Timesde veiling van naoorlogse en hedendaagse kunst van Christie's tijdens de voorbije week. Niet alleen sneuvelde het veilingrecord voor een hedendaags kunstwerk, ook werd het hoogste totaalbedrag behaald voor een veiling van hedendaagse kunst. [naar artikel]
Minder dan 4 procent van de kunstwerken die sinds het begin van deze eeuw door veilinghuizen werden verkocht, werd door een vrouwelijke artiest gemaakt. Bovendien vallen vrouwelijke kunstenaars in de hoogste prijscategorieën vooral op door hun complete afwezigheid. Dat blijkt uit een rapport van wetenschappers aan de Monash University in de Verenigde Staten en de […] The post Kunstveilingen blijven vrouwelijke artiesten discrimineren: slechts één vrouw haalt wereldwijde top vijftig appeared first on Business AM. [naar artikel]
In China hebben kunstveilingen vorig jaar voor een bedrag van 39,5 miljard yuan (6,2 miljard dollar) aan werken verkocht. Dat was 20 procent minder dan het jaar voordien, maar wel goed voor een marktaandeel van meer dan een derde op de wereldmarkt. China nam vorig jaar 36 procent van de totale omzet van de wereldwijde […] [naar artikel]
Vorig jaar lieten kunstveilingen wereldwijd een recordverkoop registreren. Er werden daarbij voor 17,1 miljard dollar aan transacties opgetekend. Dat blijkt uit een rapport van analist Artprice. De stijging wordt toegeschreven aan een aanhoudend snelle groei in Azië en aan een economisch herstel na de coronacrisis. Tegenover het jaar voordien, toen de verkoop door de uitbraak […] [naar artikel]
De Belgische veilinghuizen hebben vorig jaar een recordomzet gedraaid van bijna 65 miljoen euro. Rekening houdend met het aantal inwoners heeft ons land een van de best presterende kunstmarkten van Europa. Waarom boomt de kunsthandel, en gaat dat blijven duren? [naar artikel]
In Stabroek heeft Monumentenwacht een verborgen schilderij ontdekt van Marten Melsen (1870-1947). Dat gebeurde in het ouderlijk huis van Melsen terwijl minister Diependaele (N-VA) toekeek. "Op de onderkant van een lade zag ik plots een schilderij. De familie wist van niets", zegt Caroline Meert van Monumentenwacht provincie Antwerpen. [naar artikel]
11:50 Het Arabische DP World gaat de haven van Berbera in Somaliland uitbouwen, een staat die al een kwarteeuw onafhankelijk is, maar door geen enkele staat wordt erkend. [naar artikel]
Achter de Europese eurokritische partij, geleid door UKIP en de Belgische Parti Populaire, gaat een fictieve stichting schuil met kantoren in Londen die niet bestaan. [naar artikel]